Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországi betegbiztosításná...

Németországi betegbiztosításnál, magyarországi baleset esetén hogyan igényelhetek táppénzes papírt?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozom és a szabadságom alatt sajnos elvágtam az egyik ujj feszítő inat a kezemen. A gyógyulási idő több, mint 8 hét. Aztán még rehabilitáció, gyógytorna. A magyar orvos nem tud nekem táppénzes igazolást adni, mert nincs magyar betegbiztosításom. A német háziorvos pedig csak akkor tud táppénzes papírt adni, ha személyesen megyek el érte. De nem szeretnék begipszelt kézzel hazavezetni. Ráadásul rendszeresen kell járnom itt kontrollra is. Hogyan és honnan tudok ilyen esetben SOS egy táppénzes papírt szerezni? A munkáltatómnak mindenképpen le kell adnom, hogy kapjak táppénzt.Volt már valaki ilyen helyzetben?

2023. máj. 31. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A Nav-nál be van jelentve a külföldi betegbiztosításod?
2023. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még nincs. Most kértem le az igazolást a német betegbiztosítótól.
2023. jún. 1. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
A Nav-nál bejelented, utána lesz itthon is tb-d.
2023. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!