Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kodolányi J. Egyetem vagy a...

Kodolányi J. Egyetem vagy a Károli G. Egyetem?

Figyelt kérdés

Szeptembertől szeretnék egyetemre menni kommunikáció és médiatudomány szakra. A kettő egyetem között gomdolkozok.

Melyik egyetem gyakorlat orientáltabb?

Melyikről kikerülve vannak jobb esélyek szerintetek?

Tapasztalatokat is el fogadok köszönöm



2023. jún. 2. 08:36
 1/2 anonim válasza:

Én is komm. médiára jeletnkeztem. Én a kje-t, az ELTét és a Corvinust jelöltem meg de igazábol bánom hogy nem jelöltem a Károlit és a BME-t.

Igazábol azért nem jelöltem a Károlit mert féltem h kiskoromba keresztény iskolába jártam és nem szerettem.


Én a Károlit választanám. Nem tudom milyen ott a média, de a kodolányinak nagyon rossz híre van. A nyílt nap maga jó volt, sok mindnet ki lehetett próbálni de én félnék attol h nehezebben kapok munkát ha odamegyek mint kb az összes többi Pesti egyetemen végzett jelentketkezö. Elég alacsonyak a pontszámok mindkét helyen de a Kodolányin még alacsonyabbak. Meg ugye a Kodolányi mindenképp fizetős, nincs állami opció.


Gyakorlatiság szempontjábol csak a kodolányit ismerem szerintem nagyon gyakorlatias, a nyílt napon például bementük a studiójukba és éppen rádiós gyakorlati órájuk volt a hallgatóknak. Illetve láttam egy ilyen interjú studiót is azt szintén ki lehetett probálni.

A nyílt nap alapjána a kje elég diákközpontúnak tűnt de ha engem oda vesznek fel akkor tuti ujra felvételitek mert nagyon rosszakat olvastam rola itt gyakorin és kicsit félek h rontja a munkaszerzési esélyimet. Igazábol csak azért irtam be hogy legyen egy mentőövem de közbe meggondoltam magam és ugy döntöttem hogy inkább újrapróbálkozok ha nem vesznek fel az első 2re. Bár a másik oldalról van olyan ismerösöm aki szintén kodolányin végzett komm. Médián és sikeres szabadúszóként.

2023. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
*a féltem nem kell csak azért van ott mert máshogy akartam negfogalmazni
2023. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!