Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az "igazad van"-kifejezést,...

Az "igazad van"-kifejezést, csak akkor hasznàlhatjuk, ha valakivel valamiben egyetértünk, vagy van egy olyan érzete is, ha màr nem akarunk vitázni, belenyugodtunk a dologba, nem?

Figyelt kérdés

Egy kapcsolatomnak lett így vége, ès nem tudom, mire gondolt ezalatt az illető, hogy ő ezt szerette volna, vagy inkàbb csak csalódott, tartott ettől az egèsztől, mert van egy ilyen èrzèsem is az egésszel kapcsolatban, egy ilyen beletörődő èrzès.

Köszi, előre is!


2023. jún. 6. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő benne lehet. Van az a pont, amikor elfogynak az érvek vagy nincs értelme az egésznek, és inkább ráhagyod a másikra. Aki a saját igazán túl nem képes látni, csak azt próbálja elérni hogy kihívja a saját igazságát, akkor inkább megadod neki, csak végre hagyja abba és legyen 'nyugalom'.


"– Mester, mi lehet a boldogság titka?

– Ne vitatkozz idiótákkal.

– Én nem hiszem, hogy ez lenne a titok.

– Igazad van – mondta a mester…"

2023. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erre gondoltam, köszi. Bàr mi mèg úgy igazàn nem vitàztunk a kapcsolatunkon, előtte, illetve most sem, amikor vége lett. Esetleg arra gondoltam mèg, hogy nehèz időszakon megy keresztül, ès sértettnek érezte magàt, hogy pont most lett visszautasítva is, ès csak szimplán belenyugodott, de nem tudom, ezt màr lehet, hogy csak èn gondolom túl. Nem így akartam a dolgot mèg véletlenül sem, hogy ez jöjjön le, hogy még èn is ilyenkor dobom őt, de azèrt voltak előzményei a dolognak, hogy így döntöttem, na mindegy. Ha ő most megsértődött, akkor talàn valamikor ki is kell engesztelődnie..
2023. jún. 6. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!