Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Töri középszintű szóbeli?

Töri középszintű szóbeli?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, kapunk valamilyen forrást hozzá, igaz? Ezzel a forrással + a térképpel együtt, kb. hány pontot tudnék elérni ha semmit sem tudok az anyagból? Olyan lesz ez a forrás mint amit írásbelin adtak? Meglehet ezzel együtt is bukni?


Ha olyan válasz is érkezne ahol kérdezitek mennyire figyeltem az évek alatt órán, töri az az egyetlen tantárgy ami egyszerűen tanulhatatlan számomra, elfelejtem egy perc alatt. Szóval, nem sokra emlékszem. Kb semmire.



2023. jún. 15. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet bukni, persze, ha tényleg semmit nem tudsz. Az írásbelid amúgy milyen lett?
2023. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
71%. De tényleg meglehet mikor van forrás is? Úristenem kicsit megijedtem most…
2023. jún. 15. 15:14
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

Értsed legalább a legegyszerűbb lényegét az eseménynek és bőven magyarázd el a forrással. :) Vagy lásd itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2023. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként néztem, hogy az átjutáshoz 6 pont kell. Ha megadnak egy forrást, és azt elmondom, forrás használatára màr kapok elvileg 12 pontot, ami egyben az is, hogy a témáról beszélek mert ugye arról szól a forrás, nem igaz?
2023. jún. 15. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha 71% lett az írásbelid biztosan nem buksz meg, mindegyik tételről a lényeget el tudd mondani magadtól, a többit kiszeded a forrásból. Meg szóbelin az is nagyon fontos hogy tudd magadban, hogy milyen vázlatot akarsz elmondani és ezt tudd struktúrálni. Ha más nem akkor írj le szavakat, dátumokat, neveket ami eszedbe jut a tétellel kapcsolatban és utána próbáld meg összakapcsolni valamilyen logika szerint.



Pl Szent Istvánnál eszedbe jut, hogy szent korona, tized, püspökség, vármegye, megyésispán, királyi tanács, I. Géza


És akkor felépíted, hogy:

- Előzmény: honfoglalás (895), I. Géza uralkodásának alapelvei: Vajk megkeresztelése, hittérítők hívása stb.

->> ezzel időben elhelyezed, de térben is el kell (Magyar Királyság)


-I.Géza fia, MO. utolsó fejedelme (997-1000) és első királya (1000-1038), 1000ben megkoronázzák a szent koronával, ezzel jogot szerez MO államszervezetésnek kiépítésérere, ami a következőképpen néz ki:


- államszervezet: vármegyerendszer és várak lakói, főbb tisztségek (ispánok, nádorispán), királyi udvar, királyi tanács, fehérvári törvénynapok


- keresztény vallás bevezetése: egyházszervezet kiépítése (püspökségek, érsekségek és tized-ami gazdasági alapot biztosít)+ vallást támogató törvények pl templomépítés stb.


- a végén pedig éretékeled, hogy miért volt jelentős, amit csinált, pozitív/negatív volt az ország szemponjából (Európai integráció)

Az értékelés is fontos, ebből látja a tanár hogy érted is miről van szó.

Pl vámrendeletnél- ipar fejletlen lesz/ trianonnál: BP központúság, revízióvágy és ll.vh, stb.

2023. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, annyira lemaradt, hogy egy hétvégéd még tuti van, ha megvannak a tételcímek annyira még elég a holnap hogy minden tételhez 3-5 kulcsmondatot megtanulj, ha kielemzed a forrást én minimum 50%-ot jósolok, de szerintem több is lesz🙂
2023. jún. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó! Most nagyon lenyugtattál, egyébként terveztem holnap még mindent egyszer átolvasni. Egyébként pont szerencsém volt írásbelin, az nem annyira igaz, hogy mindenhova tudok valamit mondani. De átolvasás után, 1-2 mondatot biztos. Köszi :)
2023. jún. 17. 14:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Még mindig #5 vagyok:)

Gyakorold nyugodtan magát a szóbelit is, mert sokat számít, hogy hogy tudod magad előadni (legalábbis középszinten). Nyilván nem pótolja a tudást,

de teljesen máshogy hangzik ha azt mondod, hogy "A vélemények megoszlanak azzal kapcsolatban, hogy a mohácsi csata zárulhatott volna-e magyar győzelemmel. Ennek a kérdésnek a feltevésekor 2 szempontot érdemes mindenképpen megvizsgálni: a felek erőviszonait és a két fél stratégiáját. Ezekről elmondható, hogy bla bla bla. Tehát összeségében az említett tények alapján levonható a következtetés, hogy valószínűleg meg lehetett volna nyerni az ütközetet, a törökök túlerejének ellenére. A csata megnyerése önmagában viszont nem lett volna elegendő az Oszmán Birodalom expanziójának feltartóztatására, mivel a belső viszályok, a végvárrendszer meggyengülése és a magyar erőforrások végessége- a nemzetközi támogatás hiányából fakadóan- mindenképlen a törökök előrenyomulásához vezetett volna.


Ehelyett persze lehet azt is mondani, hogy: "Sajnos a magyar hadvezetés hibái őőő.. török győzelmet eredményeztek ésőőő ez mindenképp így kellett legyen, mert őőő az Oszmán Birodalom erősebb volt."


Ha esetleg felmondogatod a tételeket magadnak hangrögzítőre az is segíthet, én pl. most ezt csinálom és nagyon bevált, meg vissza is tudom hallgatni akár buszon, villamoson is.

2023. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!