Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kinyitom az ablakot szellőz...

Ha kinyitom az ablakot szellőztetés szempontjából, akkor az elhasznált (benti) levegő megy ki, vagy a friss (kinti) jön be, vagy mindkettő egyszerre?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam ezen, kíváncsi vagyok az értelmes és konstruktív véleményekre.
2023. jún. 16. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Látom, a gondolkodás nem tartozik az erősségeid közé. Nem szokott megfájdulni tőle a fejed?

Mondd, hogy képzeled a dolgot? Jön be a kinti levegő, de a benti nem megy ki, és csak gyűlik, csak gyűlik a sok levegő?

Esetleg azt el tudod képzelni, hogy a benti kimegy, de nem jön helyette kintről semmi? Fordult már elő veled olyan, hogy kinyitottad az ablakot, és egyre kevesebb levegő volt bent, míg aztán már majdnem megfulladtál?

Még esetleg az lehetséges, hogy ha kinyitod az ablakot, akkor sem történik semmi, a kinti levegő kint marad, a benti meg bent, ugye?

2023. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TappancsMancs ***** válasza:

Mindkettő egyszerre. A benti helyére tud csak kerülni a kinti. Ha folyamatos a beáramlás, akkor is idő mire kihordja a légáramlat az elhasznált levegőt. Nyilván a szél erősségétől nagyban függ. Illetve a két levegő hőmérsékleti különbségétől is, mert télen a meleg levegő fent erősen kiáramlik, a hideg pedig alul beáramlik, megvan a helyük amiért rendezettebb az útvonaluk.


Ha csak a kinti jönne be, akkor a légnyomás bent növekedne. Ha meg csak a benti menne ki, akkor a benti légnyomás csökkenne a vákuumig.


A szellőztetést főként a szél szabályozza és ha erősebb, akkor gyorsabb a szellőztetés. Bár még erős huzat esetén is a huzat főként a szobák közepén halad és csak lassan, fokozatosan sodorja ki a sarkokból az elhasznált levegőt. Ezért rövidebb szellőztetés néha keveset ér.

2023. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, TappancsMancs!


#1; Látom, neked az olvasás okoz nehézséget. Szerintem jobban jár mindenki, ha távol maradsz a válaszadástól.

2023. jún. 16. 14:41
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Miért is lenne gond az olvasási képességeimmel? Szerintem teljesen jól értelmeztem az elképzeléseidet, ahogy a kettes válaszoló is. Annyi a különbség, hogy én ki is gúnyoltalak az ostoba elképzeléseid miatt, ő pedig csak magában kuncog.
2023. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Termodinamika, mint olyan, az mond esetleg valamit? Ha a kinti hőmérséklet hidegebb, mint a benti, akkor a benti hőmérséklet csökken és kifele megy, vice-versa. Leszámítva a légmozgást(szelet), ami nyilván befelé fújja a kinti levegőt, ha nálad van nyitva az ablak.
2023. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"a benti hőmérséklet csökken és kifele megy"

Kifele megy a hőmérséklet?

Ezt mégis hogy kell elképzelni?

Előtte azért elköszön?

Cipőt húz vagy csak úgy mezítláb kicsoszog?


"Leszámítva a légmozgást(szelet), ami nyilván befelé fújja a kinti levegőt"

Nyilván. Mert a szél az meg olyan, hogy körülnéz, hol egy nyitott ablak, és majd oda jól befúj. Esetleg előtte kiengedi a hőmérsékletet.


Az ún. Bernoulli-törvényről még nem hallott senki, igaz?

Na lehet megint lepontozni.

2023. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Még integet is neked, mielőtt kimegy. Bocsáss meg, amiért nem tettem hozzá azt, hogy a levegőről van szó, gondoltam egyértelmű annak a számára, aki tud szöveget értelmezni. A Bernoulli-törvénynek pedig ehhez nem sok köze van, hiszen ha befúj a szél az ablakodon, akkor a kialakult többletnyomás miatt majd máshol távozik, hiszen tökéletesen szigetelt ház nem létezik, különben megfulladnál ha egy darabig nem nyitsz ablakot. Bár a képességeidet elnézve nem csodálkozok el azon, hogy jó nagy vákuum van az okos kis buksidban. Mellé pedig még okoskodsz is, lol.:D
2023. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"hiszen ha befúj a szél az ablakodon"

Azonban a szélnek nem kell befújni az ablakon, elég ha elfúj az ablak mellett, az légáramlás miatt lecsökkenő nyomás kiszívja a benti levegőt. Na mindegy, ennyi erővel vaknak is magyarázhatnám a színeket.

2023. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megcsillogtattad ismét csodálatos tudásod az aerodinamika területén is, és zárójelben megjegyezném, hogy az ablak mellett elfújó szél bizony néminemű légörvényt is generál, hála a nyitott ablak kialakításának, ami ugye az áramló levegő útjába ütközik, ezzel generálva az örvényt. Ne aggódj, én is úgy gondolom, hogy egy süketnek játszom el Bachtól az e-moll prelúdium és fúgát.
2023. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze az aerodinamikához...
2023. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!