Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Gvendolin név hogyhogy nem...

A Gvendolin név hogyhogy nem annyira elterjedt név, mint az Anna?

Figyelt kérdés
Az osztálytársamat úgy hívják, hogy Gvendolin, és egyszer azt mondta, hogy „Nagyon jó neked, mert az Anna név nagyon elterjedt, de a Gvendolin meg nem” (vagy valami ilyesmi). És most jöttem rá, hogy miért nem annyira elterjedt, mint az Anna vagy Mónika vagy Tímea? Nem értem. (Amúgy a Gvendolin egy lánynév, hogyha valaki nem tudná☺)

2023. jún. 20. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Az Annát csak pl-nak hoztam fel.
2023. jún. 20. 20:33
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Az Anna és Mónika régi eredetű név, mindenki ismeri, szép női nevek, míg a Gvendolin viszonylag új, sokak számára ismeretlen, neked is hozzá kellett tenned, hogy lánynév, mert nem egyértelmű és úgy hangzik, mint valami kenőcs neve..
2023. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Én a gekkómat neveztem el Gvendolinnak :)

Egy másik gekkómat Gáspárnak hívják, a papagájaim pedig Gizella és Gusztáv...

2023. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:
A Gvendolin név nem magyar név , és nagyon régi. Mostanában kezd divattá válni a ritkán használt neveket adni. Csakhogy ettől ezek a nevek fognak gyakorivá válni, míg a Zsuzsa, Mari, Ibolya, stb kimennek a divatból. (teljesen máltatlanul öregesnek titulálva némelyektől) Azok a nevek amelyek kimennek a divatból egy következő generáció számára értékesebbnek fognak tűnni és valószínűleg népiesebbnek, ezért aztán divatba fognak jönni újra.
2023. júl. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!