Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tampon vagy betét?

Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy melyik legyen, mivel eddig betétet használtam, de azzal volt pár furcsa eset, és a tesi is elég nehéz vele. Meg a tamponnál tudnék vízbe menni meg ilyenek de attól félek hogy mivel még szűz vagyok valami nem fog menni, vagy hogy elveszi a szüzességem. És valami betegségről is hallottam amit a tamponhasználattól kaptak el emberek. És most nem tudom melyik lenne nekem a jobb. Szerintetek?

2023. jún. 30. 22:38
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem a tampon bevált, ritka esetben van egy betegség igen, amit akkor lehet elkapni, ha túl sokáig van benn a tampon. De ráírják a tájékoztatóra a tampon dobozában. Attól nem kell félned, hogy elveszi a szüzességed. Kis tampont nyugodtan használhatsz. A szűzhártya valójában sosem szakad át, hiszen egy idegektől mentes nem teljesen zárt hártyáról beszélünk. Néha, ha nagyon erős a vérzésem, én egyszerre használok betétet és tampont, ha esetleg hosszabb időre megyek valahová és kevés lehetőségem van cserélni. Remélem segítettem

2023. jún. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én mindkettőt használom, helyzettől függ mikor melyiket. Ha itthon vagyok akkor csak betétet használok, ha viszont tudom nap nagy részében nem leszek otthon akkor inkább tampon. Esetleg ha kezd elmúlni és megyek el itthonról akkor néha néha már használok betétet is utcán.
2023. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek segítettek
2023. júl. 1. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

én már tapasztalt, idősebb nő vagyok, és sose használok /használtam tampont, csakis betétet. idegenkedek a tampontól, a betét számomra sokkal természetesebb és biztonságosabb.

régen úgy tesiztem, hogy dupla betétet tettem be, így nem ért baleset. alváshoz szintén, így nem kell reggel lepedőt mosnom.

azt tanácsolom, hogy a tampont felejtsd el, csakis betétet használj, és gyakran cseréld.

2023. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!