Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Leandert milyen gyakran...

Leandert milyen gyakran öntözitek?

Figyelt kérdés

Ha süt nap tényleg nem szabad?

Aki keveset van otthon hogy oldja meg?



2023. júl. 5. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Cserépben vannak délelőtt árnyékban, délután tűző napon kinn a telken. Heti kétszer kapnak csak vizet, mert nem tudok állandóan odarohangálni. De elárulom, hogy kibírnák tovább is, mert az egyik legszívósabb növényről van szó, nem kell azt annyira félteni. Duzzadt, pozsgás, víztartó ágai vannak, vastag levelei, tehát forró, száraz klímára van kitalálva. Elfagyást is túléli, csak nem szereti. Ha cudarok a körülmények, hát legfeljebb nem nagyon fog virágozni.

Lehet kapni ezeket a leszúrós "bördy" izéket, amik több napig lassan adagolják a vizet, ha az ember nincs otthon. Nekem vannak ilyeneim, de még sose jutott volna eszembe pont a leanderekhez leszúrni, azokon nincs mit félteni. Van 20 tő leanderem, 40+ éve megvannak. Túléltek már azok több hetes kimaradásokat meg mínusz tizeket is, legfeljebb tőröl fog újra hajtani...

Igen, az igaz, ha minden nap kap vizet, akkor egy-két héten belül elkezd virágozni.

2023. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor ma nem is öntözöm, ugyanis ahol én lakom itt esett hajnalban az eső.
2023. júl. 6. 09:05
 13/14 NTBS ***** válasza:
Heti kétszer, háromszor.
2023. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
És még 1 kérdés, most reggel vettem észre hogy a virágai lefele néznek azt mi okozza?
2023. júl. 9. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!