Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végrendelet megírásához hova...

Végrendelet megírásához hova kell fordulni? Szükséges fizetni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Végrendelethez nem kell feltétlenül igénybe venni senkit, de ajánlatos.

Adott esetben akár szóban is lehet, megfelelő tanúk előtt. Írásban is megtehető akár kézzel írva. Szintén tanúkkal megerősítve. Nekik azt kell igazolniuk, hogy az örökhagyó szabad akaratából, mindenféle ráhatás nélkül rendelkezett, tiszta tudattal és ítélőképességgel. A szövegben meg kell nevezni ki a rendelkező, és konkrétan kire mit hagy, kit zár ki esetleg az örökségből, és minden lényeges információt amit számításba kell venni.

De hasznos közjegyzővel megtenni. Egyrészt ő szabatosan tud fogalmazni, ismeri a jogi lehetőségeket, és letétbe lehet nála tenni. Egy ideje felhőbe is feltölthető. Ennek következménye, hogy bármelyik más közjegyző is hozzá tud férni (illetve pontosan nem tudom még ki, akinek munkája van az örökléssel).

Így nem vész el az irat, nem feledkeznek el róla, és eltüntetni sem lehet.

2023. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, lemaradt: a közjegyzőnek kell fizetni, de hogy mennyit, azt nem tudom. Az elmúlt hét évben két örökségi ügyem volt, végrendelet nélkül. Így a haláleset után 60, illette 55 ezer forintot fizettem. De hogy a végrendelet írást hogyan számolják, sejtésem sincs.
2023. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Én mindenképpen közjegyzőnél intézném, hiszen úgy biztosítható, hogy valóban megfeleljen minden követelménynek és persze, hogy végre is hajtsák majd. Van díja, a közjegyzőnél semmi sincs ingyen. De árat én sem tudok mondani. Ilyet még nem intéztem ott.
2023. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell minden kérdésnél végig szántani pirossal a válaszokat? Kedves 40%-os! Írd le mi a hiba az előző háromban!
2023. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!