Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogilag megteheti a Házmesteri...

Jogilag megteheti a Házmesteri szolgálat, hogy 5 napig 8 órán keresztül ne legyen áram nyáron?

Figyelt kérdés

Tehát se légkondi, se ventilátor, de ami a legrosszabb, hogy a hűtő teljesen kiolvadt, kb 30 ezer forintnyi élelmiszer lesz így kuka. Ezt tényleg megtehetik 35 fokban?

Persze szóltak pár nappal előre, de azt írták szakaszosan nem lesz áram, de 8 órán keresztül egyáltalán nincs. Ráadásul nem tudnám hova tenni a hűtős élelmiszereket...



2023. júl. 17. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A villamos áram szolgáltató is megteszi, mikor karbantartási munkát, vagy feszültség alatt nem végezhető egyéb munkát végez. Nem tudom, nálatok melyik a területileg illetékes elosztó; nálunk az e-on Dél-Dunántúli Áramelosztó Zrt. A honlapjukról letölthetők a tervezett áramszünetek. A mai napon (elég meleg nyári nap), változóan 8³⁰-15³⁰, illetve 8⁰⁰-16⁰⁰ közt 26 településen volt, van tervezett áramszünet.


A hűtőknek van olyan adatuk, hogy hány óra a tárolási időtartama áramszünet esetén? A mi tizensokéves fagyasztónknál megnéztem; 9 óra. A négyéves, alulfagyasztós kombinált hűtőszekrényünknél 15 óra.

2023. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Többféle dolog van.

Van a józan ész, hogy a hálózaton felmerülő munkákat el kell végezni, és sokkal jobb egy pár napos naponta 8 órán át tartó kiértesített áramszünet, mint egy 3 napos éjjelnappali villanyhiányos üzemzavar.

Van a belátás, hogy nagy melegben és nagy hidegben sokkal kellemetlenebb az áramszünet, mint átlagosabb időjárásban - a szolgáltatók is korlátozni szokták ilyen időszakokban az időtartamot, de ez nem kötelező nekik.

Van a semmire sem jó nyávogás, hogy 30 eFt van, és nem tudsz vele mit csinálni. Csak van autód és rokonod, barátod, ismerősöd... A többit meg süsd meg és edd meg.

Vannak a tények, hogy sem a fagyasztóban, sem a szokásos hűtőszekrényben tárolt élelmiszerek 8 óra üzemszünettől nem mennek tönkre.

2023. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"tizensokéves fagyasztónknál megnéztem; 9 óra"

A nyolcvanas évek végén (amikor mindenki Gorenjét hozott Bécsből, mert megszűnt a valutakorlátozás, satöbbi) nyivákolt az egyik kolléganőm, hogy nem jó a fagyasztó, és mivel karácsony lesz holnap, hiába van 48 óra a beavatkozásra, kérdéses, hogy tud-e szerelőt szerezni. Szóval ez a 9 óra ez egy elég nehezen hihető érték.

2023. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem nyitogatod a hűtődet 8 órát simán kibír még ilyen melegben is. Kérdés, hogy ezt a társasház találta ki, vagy a szolgáltató. És az is, hogy mennyire előre jelentették be? Illetve, hogy magyarországon vagy-e.
2023. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kb nálam idősebb, 25-30 éves hűtőm van, szóval csóri éppenhogy működik, nem ha még naponta órákon keresztül nem lesz áram 😅

Nincs autóm, és nem tudok megkérni senkit, akkor nyilván már megtettem volna...

Most is azért van 30 ezernyi kaja a hűtőben, mert 1,5 hete tartottam a havi nagy bevásárlást. Lehet másnak nem sok az a pénz, nekem viszont 3-4 hétre van. Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy tényleg júliusban kell ezt megszervezniük. Épületen belül csinálják, tehát simán jó lenne mondjuk októberben, amikor se hűteni se fűteni nem kell. Múlt héten meleg víz nem volt, és ez az egész városban így van, és kezd elegem lenni...

2023. júl. 17. 16:36
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es, a Házmesteri szolgálat írta ki, pár nappal előtte, pont nem voltam itthon. De mindegy is lett volna, mert nem tudom sehova vinni 5 napra az élelmiszereket, és senki sem gondolta, hogy napokig nem lesz áram, intenzíven 8 órán át. Magyarországon vagyok igen
2023. júl. 17. 16:39
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Fogsz pár kiürült ásványivezs palackot (pille palack) 3/4-ig megtöltöd vízzel beteszed a fagyasztóba. Lefagyasztod. Mielőtt jön az áramszűnet átteszed ezeket a palackokat a fagyasztóból (addigra le kell, hogy fagyjanak) a normál részbe, és nem nyitod ki a hűtőt amíg vissza nem kapcsolják az áramot. Akkor vársz kb. 2 órát és fogod visszateszed a fagyasztóba a palackjaidat. Ki fogja bírni. És nem siránkozni kell, hanem gondolkodni.
2023. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Akkor most már tudod, hogy ócska hűtőt nem kell telepakolni. Eddig sem kellett volna.
2023. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

30 ezerből hol pakolsz tele egy hűtőt? 😂😂 Kb félig van

Csak nem hiszem el, hogy ezt tenyleg megtehetik, nyár közepén...

2023. júl. 18. 11:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg kell őket kérdezni, hogy miért pont most kell ezt csinálni. És, hogy a melegre való tekintettel nem lehet-e elhalasztani.
2023. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!