Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek én vagyok a hibás?

Szerintetek én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Egy telefont árulok,a vevő azt ajánlotta fedexen intézzük mert az meg bizható,bele is mentem úgy volt hogy a futár hozzá a pénzt és el viszi a csomagot de még nekem kellett volna online fizetnem valamit ,de erről nem volt szó így vissza léptem, és azt mondja hogy amit be fizetett futár díjat nem fizetik vissza neki,de nem szólt hogy online is kell fizetni,úgy érzem aziakart verni.

2023. máj. 26. 21:39
 1/7 A kérdező kommentje:
*át akart verni.
2023. máj. 26. 21:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez átverés (közismert, tipikus csalási forma hirdetőoldalakon). Ahol neked eladóként bármilyen díjat ki akarnak fizettetni, ott egy hamisított Fedex számlát fogsz a vevőtől kapni, és neki utalod el a pénzt. Miután megkapta, el is tűnik.


"azt mondja hogy amit be fizetett futár díjat nem fizetik vissza neki"

Ez is az átverés része, megpróbál rád nyomást gyakorolni, hátha mégis bedőlsz a csalinak. Nehogy fizess.

2023. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam,ha én adok el akkor miért nekem kellene még 50 eurót be fizetnem online..
2023. máj. 26. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "küldök barackot" klasszikus külföldi átverés, Google translettel honosítva sok hónapja.
2023. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Jó szándéka jeléül utalja el neked a vételár kétszeresét, és te majd visszaküldött a futárral a többlettet.
2023. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bővültél egy tanulsággal...

Erre jobbat nem lehet mondani.


Akinek meg van esze, az már az elején tudja, hogy kamu.

2023. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így van, tanultam belőle már nem bízok ilyenekben , köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 27. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!