Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » C vagy D kategóriás jogosítván...

C vagy D kategóriás jogosítvány elvégezhető automataváltós járművön?

Figyelt kérdés
Autóknál ugye lehet külön automataváltós képzésen tanulni, ebben az esetben csak automata autóra érvényes a jogosítvány.

2023. júl. 22. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
El vagy tévedve.:D Minden kategóriában kézi váltóson kell megtanulni vezetni. "Autóknál ugye lehet külön automataváltós képzésen tanulni" és akkor majd a b-s jogsidon rajta lesz, hogy kézi váltósat nem vezethetsz? Jajj...
2023. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Autóvezetésnél lehetőség van automataváltós autón tanulni, ez esetben a jogosítvány csak automataváltós autóra lesz érvényes, ez így van.
2023. júl. 22. 14:48
 3/6 A kérdező kommentje:
2023. júl. 22. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1: "majd a b-s jogsidon rajta lesz, hogy kézi váltósat nem vezethetsz"

Ez így van.


[link]

"5. Milyen korlátozásra kell számítanom automata jogosítvány esetén?

A jogosítványodban szerepelni fog egy korlátozó kitétel, miszerint csak automata váltós autót vezethetsz. ."

2023. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 Erről még nem hallottam, bár én 10 éve tanultam meg vezetni, akkor még nem volt ilyen opció, de egyébként sem tartom okos dolognak. De c/d kategóriánál erősen kétlem, hogy van ilyen lehetőség. Munka szempontjából pedig főleg... Van mondjuk egy cégnél 10 kézi váltós gépjármű, és ha felvesznek sofőrnek, akkor majd vesznek egy automata váltósat is csak hogy foglalkoztathassanak? Na ne viccelődjünk.
2023. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva: nem vesznek fel, mert nincs megfelelő jogosítványod. A világ is az automata felé megy, nem tudom elképzelni hogy az utóbbi 15 évben egyáltalán sorozatban gyártanak-e még kézi váltós buszokat vagy kamionokat. Max. külön megrendelésre, meg ami a forgalomban maradt a 2000-es évek előttről és nem selejt még.
2023. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!