Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak más nyelvet ha...

Hogy tanuljak más nyelvet ha mindig elfelejtem? olyan rossz érzés nagyon érdekel az adott nyelv

Figyelt kérdés
2023. júl. 23. 18:41
 1/3 A kérdező kommentje:
epilepszia miatt van ez
2023. júl. 23. 18:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi köze van ennek az epilepsziához? Tudtommal az nem okoz ilyen szintű emlékezetkiesést, főleg nem a hosszútávú memóriában.
2023. júl. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd! Amit nem használunk, azt az agyunk nem is tartja készenlétben.

Egyszer egy ember angolul megkérdezte tőlem, hogy merre van egy bizonyos hely. És elkezdtem magyarázni, de nem jutott eszembe a "balra" ((turn) left) szó. Akkor már egy jóideje nem használtam az angolt, de korábban jól tudtam, hogy hogyan mondják a balra szót angolul. Kezemmel mutattam az irányt, majd mondta, hogy left. Nagyokat bólogattam és igeneltem.

Csak akkor tanulj nyelvet, ha tervezed is használni. Az agy sokkal gyorsabban elő tudja venni azokat a szavakat, amiket gyakrabban használ. Hobbiból nem valószínű, hogy kellően gyakran fogod használni az adott nyelvet.


Nem értek az epilepsziához, de az van bennem, hogy olyankor zavar lép fel az agyban. Így tehát "nem csoda", ha elfelejted a szavakat.

De! Keress például a facebook-on ilyen csoportot és azokat kérdezd meg ezt, akik szintén episzlepsziával küzdenek.

2023. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!