Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Főállás mellett ti hogy...

Főállás mellett ti hogy oldjátok meg, hogy interjúzni tudjatok új helyre?

Figyelt kérdés
Úgy nézve, ha irodában kell lennetek minden hétköznap (nincs HO). Délután mire hazaérek, már nem dolgozik egy HR-es sem.. IT terület amúgy..max. olyan helyen működhet, ahol az interjúk többsége online teszt és X napig kitölthető. De tényleg érdekel, hogy aki hasonló helyzetben van, hogy tudja megoldani. Előre is köszönöm!

2023. júl. 29. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiveszel egy szabadnapot vagy délelöttöt/délutánt magánügyekre/orvosra/ügyintézésre hivatkozva.
2023. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez oké és köszi, de több interjú szokott lenni, ráadásul ha az első cégnél nem engem választanak, akkor egy másik céggel kezdődhetnek elölről a körök..simán összejöhet vagy 10 interjú is, mire eljut az ember konkrét ajánlatig valahonnan - akkor ezek szerint mások is inkább felmondanak, ha nagyon úgy érzik "ahol vannak nincs tovább" vagy hogy? Én inkább arra gondoltam meg lehet beszélni az interjúztató céggel, hogy esetleg estibb órákban legyen az interjú, de lehet ez felejtős..csak akkor is, nem gondolnám, hogy mindenki felmond, ha közben melót keres, és Home office sem volt mindig, tehát korábban ez hogy zajlott (meg ma, aki hasonlóan van, ha van ilyen?) ?
2023. júl. 29. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz egy-egy napra több interjút organizálni, illetve többször is el lehet ilyen indokkal menni pár órára - fogorvos vagy hasonló ürüggyel. Vagy kiveszel egy hét szabit, és akkor intézed
2023. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Az interjúztató azonnal a kukába továbbítja a jelentkezésedet egy ilyen kérés után.

Nem tudom, milyen rabszolgatartónál dolgozol, nekem a 30 év munkaviszonyom alatt még nem volt olyan munkahelyem, ahol ne tudtam volna egy fél napot magánügyben távol lenni.

Ha többször kell hát többször kell.

2023. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked 3-as és Neked is 4-es.

De van itt olyan, aki szintén IT-s és meló mellett váltott munkahelyet úgy, hogy 1 napot sem tudott HO -ban dolgozni? Most ilyen személytől kérnék véleményt, köszönöm. Ha nincs ilyen, akkor ez van, de nekem ez lenne az igazán releváns. Az IT külön világ, nem úgy zajlik a felvételi, mint teszem azt egy könyvelő asszisztensnek (hanem eleve több körös és nehezebb, nem csettintésre megy, sajnos), meg sok cégnél hetek telhetnek el 1-1 kör között, és általában a legtöbb helyre többszörös túljelentkezés van..tehát még csak az sem igazán megoldás, hogy kiveszek 1 teljes hetet, mivel lehet, hogy csak 1-2 céggel tudok arra a hétre egyeztetni, de mindegyiknél a következő kör újabb hétre esne már..az az érzésem ez így nem járható út..aki rá akar cáfolni, tegye (pont erre várok), indokkal, és csak akkor, ha IT területen dolgozik, köszönöm.

2023. júl. 29. 20:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy pont a HO hiánya miatt akarok eljönni, utálok felkelni olyan korán, és rengeteg helyen meg van heti 2-3 nap HO is, minek szenvedjek akkor. Még ha esetleg elég lenne 10-re bejárni, de áááhh, itt elmaradottság van. :D
2023. júl. 29. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is IT-ben dolgozom, bár ilyen munkakörben ez az első munkahelyem (más munkakörben voltam ott évekig). Szerintem elég beszűkült látásmódra vall az, amit leírtál. Egyszer: meg kell beszélned a főnököddel, hogy mikor és miért szeretnél elmenni. Ha rugalmasak, akkor még azt is kifizetik. Kétszer: felesleges titkolózni, legalább így a munkáltató is tudja, hogy mire számítson.
2023. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7: "meg kell beszélned a főnököddel, hogy mikor és miért szeretnél elmenni" - magyarul felmondás, én is ezt írtam, hogy nem biztos, hogy van más megoldás. Egy felmondást pedig elég nehéz lesz eltitkolni :DD


"felesleges titkolózni, legalább így a munkáltató is tudja, hogy mire számítson" - súlyos tévedés, ezerféleképpen keresztbetehetnek pont azért, mert ezt elkotyogod..hisz eleve, ha olyan jó lenne a viszony és a körülmények a munkáltató és köztem, nem is valószínű, hogy fel akarnék mondani..a jó viszonynak része lenne az is számomra, hogy heti legalább 2 napot engedjen itthonról dolgozni, mert másképp az az érzésem, hogy nem bízik bennem, hiszen ugye programozni lehetne a Grönlandról is, nem kell ahhoz iroda. Szóval elég fura érveket írtál, már bocsi. Ráadásul a kérdésemre nem adtál választ, hiszen attól, hogy ha tudná is a főnököm, hogy másik helyet keresek, az interjúkat még mindig nem tudom megoldani, tekintve, hogy minden nap irodába kell menni..vagy azt gondoltad, ha tudja, mi a szitu, majd ott az irodából levezényelhetem az állásinterjúimat, mert annyira jófej lesz a boss?:D


Szerintem az IT világ nagyon szenved attól, hogy próbálják megtartani a dolgozóikat, de általában sikertelenül..nemcsak a HO miatt, hisz a legtöbb helyen ez már eleve megvan. A fizu az oka legtöbbször, mert cégváltással nagyobb bért lehet elérni, mint cégen belüli fizuemeléssel. Másrészt az ember egyszerűen ráunhat a melóhelyre 3-4 év alatt és egyszerűen új terepet akar, új kihívásokat, új arcokat..szerintem nincs ebben semmi rossz. Elvégre nem családot fogadok egy munkahellyel, teljesen felesleges azt a "nagyon szoros köteléket" akarni, mert egyszerűen nem működik. Ez már tudom más téma, csak kikívánkozott.

2023. júl. 30. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Eleve munkaerőhiány van a szektorban, tehát kíváncsi lennék rá, hogy a mostani céged hogy tesz keresztbe egy konkurens cégnél, ahova mondjuk jelentkezel. Egyébként elég naiv gondolataid vannak, de majd rájössz.:D Ha más opció nincs, akkor válassz ki egy hetet, szervezd akkorra az interjúkat, és fáradj be a háziorvosodhoz azzal, hogy hasmenésed van és írasd ki magad.
2023. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!