Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valamiért a szivattyúm vizhoza...

Valamiért a szivattyúm vizhozama/nyomása leesik 5 perc járást követően nem értem hogy mi lehet a gond, van-e valakinek tapasztalata ilyen problémával ?

Figyelt kérdés

Van egy Pedrollo jswm 3 Cl szivattyúm, 2 fúrt kutam egymás mellett 5m-rel, az egyik 10m , a másik 35m.

A 10m-es kútból volt eddig öntözve. PVC csővel volt lemenve a kútba úgy, hogy az alsó részen 50-es pvc, a tetején erre az átmérőre való visszacsapó szelep, majd szűkítés 40-es pvc-re és egyből a szivattyú. Jól működött, de nagyon vasas volt a víz, ezért át akartam állni a nagyobb kútra, hátha (nem kellett volna).

A nagyobb kútba 9m-es 40-es KPE-vel mentem le, a tetején erre való visszacsapó szelep (6/4-es) majd a szivattyú. Az elején megfelelő a nyomás/vizhozam, 5 perc múlva pedig nagyon durván visszaesik (4 négyszög esőztetőn látom). Mondták, hogy lehet, hogy az üzemi vízszint leesik, igyekeztem megmérni, kb 6-7 m-en van ilyenkor a vízszint.

Úgy döntöttem hogy a 10m-es kútba ezt a szerelvényt átteszem, és megnézem ott mi van, nos ahogy szedtem ki a régi pvc-s szerelvényt a 10m-es kútból sikerült széttőrnöm a pvc-t ... így azzal már nem tudok tesztelni sajnos. a lényeg kiszedtem, majd a KPE-es szerelvényt beletettem, és ugyan ez a jelenség volt (5 perc múlva csökken a nyomás).

Teszt kedvéért a 35m-es kútba letettem 20m 40-es KPE-t de ugyan ez a jelenség.

Nem tudom mitévő legyek, mi lehet a rossz ... Azon gondolkodom hogy megcsinálom kpe-vel mint ami a pvc-vel volt, azaz 50-es kpe + hozzá való visszacsapó szelep (erre mekkora méretű kell ? ) majd szűkítés és úgy a szivattyú.



2023. aug. 4. 13:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!