Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Izraelbe szeretnék egy...

Ha Izraelbe szeretnék egy levelet küldeni milyen nyelvet használjak a címzettnél?

Figyelt kérdés
Egy régi barátomnak hamarosan szülinapja lesz és szeretnék neki egy kézzel írott levelet küldeni. Nemtudom hogy mindenhol-e de az ő városában használnak héber, arab (arab betükkel írott) illetve arab de latin betűkkel írott nyelvet is. Nem vagyok jártas ebben a dologban egyátalán így gondoltam hozzátok fordulok. Ha sima latin betűket használok el fog jutni a levél hozzá?

2023. aug. 6. 01:57
 1/4 anonim válasza:
Itt egy link,Magyar posta tájékoztatója a külfödre fel adandó levél címzéséröl 1.2.2 pontnál találod.
2023. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

le maradt a link

[link]

2023. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csak tippelni tudok.

Valószínûleg megfelel a latin betû is, mert (ez tapasztalat) Izraelben ritka kivétellel (ilyennel is találkoztam, de csak egyel) mindenki tud angolul valamilyen szinten (többnyire jól), így ismerik a latin betûket.

Ha én írnék, a címzésnek azt a részét, ami nemzetközi, angolul írnám, a helyit (Izrraelen belülit) héberül. Persze, a bizonytalan vagy, jobb az angol, ha azt képes vagy félreérthetetlenül írni.

2023. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, ocsi, elfelejtettem frissíteni, így nem láttam #1, 2-t.

Szerintem is az a biztos, az enyémet (#3) felejtsd el!

2023. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!