Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sok minden foglalkoztat, de...

Sok minden foglalkoztat, de nem tudom minek lenne a későbbiekben haszna, illetve miben érezném magam jól, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók,

20 éves nemzetközi tanulmányok alapszakos hallgató vagyok. (2.év) emellett 10 éve táncolok, most kezdtem el 2 másik helyen is művelni ezt. (disco-dance, hip-hop, balett) Ezenkívül oktatok is időszakosan. Nagyon sok minden érdekel és eléggé el vagyok bizonytalanodva. Gimiben eléggé introvertált voltam mindig másoknak szerettem volna kedvezni, hogy elfogadjanak, így nem nagyon koncentráltam magamra, hogy én mitől érezném magam jól. Most, hogy másodéves vagyok érzem, hogy bekerültem egy nagyon szeretetteljes közösségbe, ahol elfogadnak és keresik a társaságom, és nemcsak én másokét. De kihívás itt jön, mivel rájöttem, hogy amit tanulok az elméleti tudást ad és nem igazán leszek vele előrébb. Amiket tanulok nyelvek sem a legelőnyösebbek. (angol mellett, olasz, japán) mivel lehet, hogy egy német, orosz, arab, vagy spanyol hasznosabb lenne.(Ennek is megvan az oka, hogy miét ezeket tanulom, régen nem volt aki ebben segítsen, és mondogassa, hogy ezzel vagy azzal előrébb leszel) Amik még érdekelnek azaz orvoslás, pszichológia, rendezvényszervezés, színpadi jelenlét (táncos, színésznő). Mindegyikhez van egy kis közöm, de képtelen vagyok eldönteni, hogy munkaerőpiac szempontjából melyikkel kerülnék a legjobb helyzetbe, illetve melyik "szerepben" érezném magam jól (művészibb életpálya, vagy inkább reál téren mozgó.) A kérésem, kérdésem az lenne, hogy ha ti voltatok vagy vagytok ilyen dilemmatikus élethelyzetben mi lenne a javaslat, hogy kimásszak ebből a bizonytalanságból? Mit csináltatok, hogy eldöntsétek, minek szentelitek az időtök nagyobb részét. Mert a felsoroltak közül kényelmesen két dologgal tudna egy ember igazán foglalkozni. Ha többre vállalkozna az már szétesés lenne és semmiben nem lehetne kiteljesedni, a szakértőjévé válni.

Üdv.: Egy kicsit túlaggódó lány



2019. okt. 9. 13:42
 1/1 anonim válasza:

A mai világban nem baj, ha több lábon állsz, viszont, ha száz lábú vagy az inkább teher!

Írj egy listát (érdeklődési szint szerint) és arányaiban próbáld meg egyesével kimaxolni azokat amik legjobban érdekelnek!

2019. okt. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!