Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha elutasítanak egy nevet és...

Ha elutasítanak egy nevet és újra kérvényezik elfogadhatják mégis?

Figyelt kérdés
Van hogy idővel másként dönt az MTA vagy a Nyelvtudományi Kutatóközpont? Teljesen normális névről van szó, csak összetett és nem elterjedt nemzetközi szinten (mert ott kötőjelesen adják), hasonló a Ninarózához!

2023. aug. 20. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem valószínü, és egyáltalán nem értem, minek kell újabb és újabb hülye neveket kitalálni, mivel utána gyerek csak szenved miatt!
2023. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

"Teljesen normális névről van szó"

Hát hogyne. Imrebéla? Ödönpál? Kázmérgáspár?

2023. aug. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy hasonló a Ninarózához, akkor igen valószínűleg Imrebéla! :))
2023. aug. 20. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Két rövid, önálló utónév egybeírva. Gerzsonádám. Juditréka. Jézusmária.
2023. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha azt reméled, hogy igen, akkor próbálkozz; csak akkor tudod meg!

Gondoltad, hogy itt bárki biztos igent, vagy nemet tud írni a Nyelvtudományi Kutatóközpont nevében? Milyen itteni igen:nem tipparány esetén próbálkozol ismét?


/ mert ott kötőjelesen 𝐚𝐝𝐣á𝐤(?) Fura szóhasználat. /

2023. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Feltételezem, hogy ez a kérdező is te voltál:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Ennél a kérdésnél leírtam az MTA releváns szabályát. Nem fogják többedszeri kérésre sem elfogadni. Egyik évben kiadtak egy listát, ahol havi lebontásban szerepeltek a kérvényezett nevek. Gyönyörűen látszott, hogy egyesek ugyanazzal a névvel többször bepróbálkoznak (akár más helyesírással is, mert itt külföldi eredetű névről volt szó). Minden alkalommal reflexből elutasították, ugyanis volt rá vonatkozó szabály (itt épp az, hogy az adott névnek volt magyar változata). Mivel erre a helyzetre is vonatkozik szabály, amit a linkelt kérdéshez beírtam, ezért minden alkalommal arra hivatkozva fogják elutasítani a Ninarózához hasonló neveket.

Amúgy off, de miért kell ilyen neveket adni? Engem már a Hannarózától is ráz a hideg, az Annaregináról nem is beszélve. Két teljesen normális nevet miért kell egy ilyen "szörnyszülött" névvé összevonni? Nem bunkóságból kérdezem, úgyhogy bocsánat, ha valakit megsértek, de tényleg nem értem. Miért nem jó az Anna Regina vagy a Nina Róza külön? Úgysem fogják azt a gyereket soha Annareginánák hívni, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy egy ilyen nevet ne becézzenek. Nem lesz ám ettől egyedi egy gyerek, csak mindenki vissza fog kérdezni a nevére, mert nem fogják érteni, hogy mi a fene az az Annaregina, és miért van egybe írva.

2023. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

#1: Ezt én sem értem. Lassan minden gyereknek már egyedi neve lesz, nehogy véletlenül ugyanazt kapja mint valaki más.

Na meg ezek az egybeírt keresztnevek... Sok értelme van.

2023. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Mert hát a különleges anyucinak különleges az icuripicuri kiskölke.

Igaz, hogy írni-olvasni alig tudnak, de legalább Eperkének, Makarénának meg Zelinkének hívják őket.

Mert különlegesek.

2023. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Klasszikus vicc újragondolva:

- Mi legyen a gyerek neve?

- Kovács Hannaróza Larabella

- Sajnálom, ez a név már foglalt, de még lehet Kovács Hannadóra Laranina vagy Noaróza Narabella.

2023. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
#8, #9: Nevetek. :D
2023. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!