Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végzettség, 8 általános,...

Végzettség, 8 általános, tapasztalat nélkül milyen lehetőségeim vannak munkára?

Figyelt kérdés
Gyermekkori súlyos tragédiák miatt sajnos nem tudtam befejezni a 8 általánost sem, érettségizni, nincsenek tapasztalataim. Nem vagyok haszontalan ember, csak olyan dolgok történtek velem, amit egy embernek sem lenne szabad átélnie. Szeretnék hasznos tagja lenni Magyarországnak a társadalomnak, dolgozni, viszont nem tudom milyen lehetőségeim lehetnek ilyen háttérrel. Köszönöm előre a segítőkész, együttérző emberek válaszát.
2023. aug. 20. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem reménytelen a helyzet. De leginkább fizikai munka ami szóba jöhet. De akár a mekibe is elmehetsz. Árúfeltöltő. Mezőgazdasági munka. Logisztikai raktárakban sok ilyen parkolós meló van.

Könnyebb lenne a helyzet ha meglenne 8 mert akkor jogsit szerezhetnél. Elmehetnél futárnak. Vagy akár kamionozni is. Waberersnél van olyan lehetőség ha meg van a B kategóriád akkor fizetik C és E kategóriát 2 év hűségért cserébe. Vannak szociális szervezetek akik segíthetnek befejzni a 8at.

2023. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* pakolós
2023. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dolgozhatsz konyhán is. Kezdetben biztos csak az alja munkát bízzák rád, de ha ügyes vagy akkor feljebb léphetsz.

Vagy takarító cégnél. Pesten rengeteg irodaház van amit profi takarítócégek takarítanak.

2023. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy legális, tiszta pénzt keressek, tisztességes munkával, nem számít milyen munka, ameddig tisztességes. Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen olvasnék még véleményeket.
2023. aug. 20. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de hosszabb távon szerintem érdemes lenne esti iskolában gondolkodni.
2023. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tanyasi munka. Van, ahova nem kell ismeret, de ott nem is sok tudást szerzel, mert "nagyjából" csak etetni, meg trágyát kihordani kell. Vagy pedig, ha sokrétű a tanya, akkor sok mindent meg tudsz tanulni.

Állatkerti munka szintén ilyen, csak ott sokkal többféle állat van.

Vadaspark. Skanzen.


Én dolgoztam tanyán, és az ottaniak azt mondták, hogy nagyon nehezen találnak megbízható embert* (aki nem iszákos, rendesen elvégzi a munkát, nem trehány és néhány évet ott is dolgozik).

*Ezt egyébként többektől is hallottam.

Ha úgy van, akkor meg lehet beszélni, hogy amikor elvégezted a munkát, akkor termeszthess magadnak vagy tenyéssz álatokat stb. Ha ott laknak ők is vagy a közelben, akkor lehet tőlük tudást szerezni.

Mivel a lakhatást biztosítják, ezért nem kell albérletért fizess. A hátránya viszont az, hogyha valamire szükséged van a városból, ahhoz vagy sétálni vagy kerékpározni kell (lehet, hogy kapnál kölcsön kerékpárt is) vagy bevisznek a városba vagy megmondod, hogy mi kell és hoznak. Na, de ha nem kapsz meg mindent a városban, akkor viszont rendelni kell, aminek van szállítási költsége. Pozitívumok, negatívumok mindenhol vannak. De, még egyszer: nem kell lakbért fizess és valószínűleg rezsit se. 3 vagy 4 éve kaptam így 150 ezret. Meg hetente rendeltek ebédet is (vidéki étel kiszállítás ott működött) és a fagyasztóban volt jóóó sok hús, amiből akármennyit ehettem. Azt nem mondom, hogy minden tanyasi munkára így elhalmoznak dolgokkal.

0 tudás kellett a munkához - amit én végeztem. Mindent elmondtak, hogy hogyan kell csinálni.

2023. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Közmunka, építkezésen segédmunkás, takarító, rakodó, árufeltöltő, ilyesmi. A legundorítóbb szutyok munkák.
2023. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!