Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tapasztalat/vélemény? Ti...

Jolhangzik kérdése:

Tapasztalat/vélemény? Ti melyiket tartjátok fontosabbnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18 múltam, ebben az évben érettségizek. Napról-napra egyre többet foglalkoztat, hogy vajon az ember korlátait milyen mértékben feszegetheti egész élete során. Világos, tanulni kell, de megéri majdhogynem egész életemet információgyűjtéssel "fecsérelni", avagy éljek és azzal foglalkozzak/szerezzem betevőm (ami akár lehet kevesebb is, mint egy robotmunkánál) ami ténylegesen érdekel? Megéri-e mondjuk 22-23 évesen nekivágni az életemnek úgy, hogy az ESZEMRE,TALPRAESETTSÉGEMRE támaszkodok? Ha minden összejön, ügyes vagyok (persze érettségivel, mindennel ami fontos az élet nekilendüléséhez) sikeres karriert tudhatok majd a hátam mögött? Nem akarom tovább elhúzni, egész röviden szerintetek: ész/tanulás a mérvadóbb egy jobb (boldog,elégedett) élet reményében? Bármilyen gondolkodásmód/tapasztalat érdekel.

2017. nov. 1. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Ami a legfontosabb: tanulj meg tömörebben fogalmazni! Ezt a kérdést egy mondatban is leírhattad volna, de te csak nyomod a süket rizsát.
2017. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tudás nagyon fontos, és, hogy fejlődj, diploma nélkül is lehet nagyon jól keresni én pl. többet keresek egy másik szakmában mint amiből a diplomámat végeztem. De rengeteget tanultam a főiskolán amiket feltudtam használni és eltudtam magamat adni. Lehetsz boldog a robotmunkával is (ha pozitiv a személyiséged és az életed más terén sikeres vagy), csak elmegy az életed, amikor marketing vezető voltam egy cégnél felkeltem 5 kor beértem 8-ra mert kint volt a cég központja az aglomerációban, és 6 ig mint a robot gépeltem, telefonáltam, szervezkedtem, megrendeléseket adtam ki, értékesítőket ellenőriztem, szerettem, de nem volt az igazi, majd szakmát váltottam és fogtechnikus lettem ahol felküzdöttem magam a legjobb pozícióig, de volt, hogy hajnal 4 kor mentem haza és reggel 9 től kezdtem újra a napot, rengeteget kerestem de az nem élet. De boldog voltam mert alkottam és a munkám volt egyben a hobbim is, mert lényegében mit csinálsz? Ülsz és alkotsz, megy a zene jó a társaság, de elmegy az idő, és az időd a legértékesebb dolog az életedben, mert nem tudhatod, hogy mennyi van. Belevágtam másba, amit sokan lenéznek és gyűlölnek mert nem akarnak dolgozni, és azt hiszik akik sikeresek ebben azok könnyen szedték meg magukat más hátán megmászva ami nem igaz, most meg jól keresek és én osztom be az időmet, és olyan emberekkel akikkel élmény együtt dolgozni, olyan fogyasztókkal akik boldogan hívnak fel, hogy használt a termék, és segített neki ebben abban. Így azt mondom tapasztalj, tanulj sokat, olvass köníveket láss világot, de figyelj arra, hogy ne menjen el az életed, nem azt mondom, hogy ne ugorj be a robotba, csak légy szabadabb, és IGEN vágj bele olyan dolgokba suli, munka mellett ahol a saját eszedre-talpraesettségedre támaszkodhatsz. Persze a legfontosabb szeresd csinálni, NE ADD FEL, ne hallgass a károgókra, csak csináld a dolgod. Vágj bele és élvezd!
2017. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!