Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Negyven éves fővárosi férfikén...

Negyven éves fővárosi férfiként középfokú végzettségekkel számos területen tapasztalattal az XVI-kerületbe menjek pizzázni, vagy a BKV-nál legyek villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Villanyszerelésben világítástechnikában, és bojlerszerelésben van csak tapasztalatom, (kb egy évnyi) nem sokat vezetékeltem, és áramköröket sem terveztem.


Pizzázásba, burgerezésbe összesen van kb két évnyi tapasztalatom, ebből fél év a releváns pizzázás.


Viszont egyiket se csináltam már hat éve, lehet kijöttem a gyakorlatból.


Okj-s papírjaim vanak mindegyikről, de még olyanról is ami kapcsolódó.


B-s Jogsim is van.


Mit tanácsoltok?



2023. jún. 6. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a konyhai munkát választanám.

De ettől még te választasz mást is... 😃

2023. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen csak a helyzet az, hogy a vendéglátásba sok az ígérgetés, ennéla hirdetésnél is egyből kiírt olyan nettó fizetést, hogy csak lesek (nettó 4k feletti), meg fizetett téli/nyári szabit, korlátlan italfogyasztást kétszeri étkezést.


A Bkv ugyan nem írt ki bért, de van nyaralási támogatás, sokéle korrektülkifizetett pótlék ha eseti éjszkai munkavégzés van, szépkártya, és hozzátartozóknak is ingyen utazás, nameg normálisan fizetett járulékok.


Anyám élettársa buszvezető és nettó 450-500 körül keres plusz szépkártya, szerintem a villanyszerelő sem járhat rosszabbul, és lehet kiartana nyugdíjig a meló, de a pizzába nem biztos.

2023. jún. 6. 11:05
 3/23 A kérdező kommentje:
Azért vagyok méginkább tanácstalan, mert imádom az olaszokat és a konyhai melót is, de a villanyszerelésben is tetszenek a kihívások és amikor valamit megoldok azt a sajáűtomnak érzem, pl mintha megjavítottam volna a kocsimat!
2023. jún. 6. 11:07
 4/23 anonim ***** válasza:
Vendéglátásba vedd bele, h 12-14 órákat kell majd dolgoznod. Legtöbb helyen így van,nagyon nem mindegy.
2023. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Tudom, mondom pizzáztam már, és régebben az összes gyorsétteremlánc is megvolt éppencsak vezető nem lettem.


A pizzás sajna úgy ért véget, hogy egyik napról a másikra bezárták a helyet, mert mágnest rakott valaki a gázórára, és a főbérlő kirúgta a céget, a cégvezető ellen eljárás indult állítólag munkaügyi okokból kifolyólag is, mivel néha voltak gondok a fizetéssel, nameg megvolt a heti fejmosás szinte mindenkinek a csapatban.

2023. jún. 6. 11:18
 6/23 anonim ***** válasza:
Villanyszerelőt választanám mert az a biztosabb.
2023. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Van villanyszerelő végzettséged? Anélkül felejtős.

De ha nincs tapasztalatod benne ennyi évesen én elengedném, mert amiket leírtàl azt egy ügyesebb otthoni barkács dolgokhoz értő férfi ember megoldja, nem kell hozzá villanyszerelőnek lenni. A későbbi munkahelyi csesztetések miatt írom, nem fog sajnos a munkahelyen senki sem tanítgatni már ennyi évesen. Pláne hogy villanyszerelőből túlképzés van.

A vendéglátás sem rossz, sokan az ördögöt látják benne de sok munka százzor jobb mint a villanyszerelés.

2023. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Van végzettségem a kérdésben is írtam.


"fővárosi férfiként középfokú végzettségekkel"

"Okj-s papírjaim vanak mindegyikről, de még olyanról is ami kapcsolódó."

2023. jún. 7. 10:14
 9/23 A kérdező kommentje:

Hogy lenne tapasztalatom benne?

Három éve raktam le a sulit meló mellett, közbe raktárba melóztam.


Otthon szereltem csak meg ismerősnek párszor illetve sógornál konténerekbe neonokat, konnektorokat, egyszerűbb fk táblát.

A kötelező gyakorlatom van meg belőle (476 óra) ami nélkül nincs vizsga sem.

2023. jún. 7. 10:18
 10/23 A kérdező kommentje:
Amúgymeg már 20-30 évesen is raktam fel bojlerokat meg vízkőtlenítettem, fűtőszálat, anódot cseréltem bennük, otthon/ rokonnak/ lakásfelújításnál stb ez gyakorlatnak számít?
2023. jún. 7. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!