Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen fáradt a szemem?

Miért ilyen fáradt a szemem?

Figyelt kérdés
Minden nap fáradtnak tűnik a szemem, nem tudom miért. Napi 8 órát alszok, este nem telefonozok, és nem is bámulom egész nap a képernyőket. Valószínűleg genetika okozza, próbáltam már jéggel hűteni, az kicsit segített is, valakinek van valami tanácsa hogy hogyan lehetne a szemembe egy kis életet csalni? :D

2023. aug. 24. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én még nem tapasztaltam ilyet, de furcsállom, hogy nem írod, hogy zavar a napfény. (Az is lehet, hogy alig vagy kint a napon). Ha fáradt az ember, akkor a külső ingereket lassabban tudja feldolgozni és nehezebben is tolerálja azokat. Az pedig, hogy fáradt a szem, nagyjából ugyanazzal a tünetekkel jár, hogy az ember fáradt. Tehát ezért furcsállom, hogy a napfényt nem írod, hogy zavarna, mivelhogy az szembetűnően zavaróbb tud lenni egy ilyen esetben.

A szervezet nem úgy működik, hogy "08:00 kell nekem, és reggel 100%-os vagyok.". Tehát nem a 8 óra a kérdés, hanem inkább az, hogy Te magad nem vagy-e fáradt, gyenge? És napközben sem múlik el?


A másik, hogy eléggé ellentmondani látszik az ismereteimnek..., de nem vagyok orvos. Az is lehet, hogy nem tudtad jobban megfogalmazni. Ez mindenkivel előfordul, sokszor nem lehet rendesen megfogalmazni dolgokat.


Ha genetika okozza, akkor szerintem korábban elő kellett volna jönnie, bár több helyről is hallottam, hogy vannak lappangó öröklött betegségek, amik lehet, hogy 30-40 évesen jönnek elő.


A jég, ha közvetlenül érintkezik a bőrrel, az nem jó, mert károsít(hat)ja a szöveteket.


Azt sem írtad, hogy mióta van ez a jelenség.


Nincs kizárva, hogy szemészhez kellene elmenned.


Ha a jég segít, akkor lehet, hogy vérkeringési (vagy vérnyomási) probléma. Én illóolajokat szoktam használni, hogy éberebb legyek. Borsmenta, eukaliptusz, gyömbér. Rozmaringot is lehet használni, de annak az illatát én személy szerint nem szeretem. A fahéj és szegfűszeg pedig hígitatlanul rendkívül erős és marja a bőrt, a halántéknál pedig 100%, hogy marni fogja (ha egyébként is mar máshol). Ha pedig az illóolaj belefolyik a szemedbe vagy az izzadság által belekerül, akkor...jajj neked, mert valószínűleg nem fogsz aludni, és nem csekély mértékű, nem rövid ideig tartó fájdalmad lesz. Nekem a MediNatural márka vált be. (Az "illatolaj" mesterséges és nem rendelkezik azokkal a hatásokkal, amikkel a 100%-os tisztaságú illóolajok.)

2023. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!