Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudom átvenni az új...

Hol tudom átvenni az új szemelyigazolvanyomat, ha a postán nem?

Figyelt kérdés
3napot hagytak, hogy átvegyem, de végig dolgoztam, és nem jött össze. (Reggel8-20ig) Viszont semmi egyéb tájékoztatást nem kaptam, és csak szeptember 1-ig jó az ideiglenes.

2023. aug. 27. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az okmányirodát. De szerintem az okmányirodában.
2023. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

„24. § (5) A postai úton át nem vett állandó személyazonosító igazolványt a kérelmező, annak törvényes képviselője vagy meghatalmazottja veheti át a kérelmező által az eljárás során a személyazonosító igazolvány kézbesítésére megjelölt cím szerint illetékes járási hivatalban.

(6) Az át nem vett állandó személyazonosító igazolványokat – az átvételre való felhívást követően – a járási hivatal, a kijelölt kormányhivatal és a nyilvántartást kezelő szerv a személyazonosító igazolvány kiállításától számított hatvan nap elteltével átvétel hiányában érvényteleníti, és gondoskodik e ténynek a személyazonosító igazolvány nyilvántartásban való feltüntetéséről. Az át nem vett állandó személyazonosító igazolványokat – az átvételre való felhívást követően – a konzuli tisztviselő a személyazonosító igazolvány kiállításától számított egy év elteltével megküldi a kijelölt kormányhivatalnak, a kijelölt kormányhivatal az állandó személyazonosító igazolványt érvényteleníti, és gondoskodik e ténynek a személyazonosító igazolvány nyilvántartásban való feltüntetéséről.”

414/2015. (XII. 23.) Korm. rendelet a személyazonosító igazolvány kiadása és az egységes arcképmás- és aláírás-felvételezés szabályairól hatályos szövege

2023. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!