Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkaügyi bíróság tud valamit...

Munkaügyi bíróság tud valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Adott egy munkahely, ahol 3 hónapja el kezdtem dolgozni. Azt igérte a munkáltató, hogy 3 hónapig 4 órás bejelentést kapunk iletve 4 órás szerződést, ha letelt a 3 hónap utána bejelentenek 8 órába. Ez sajnosn nagyon úgy néz ki hogy nem fog megtörténni, sőt talán hamarosan el is fognak küldeni. Arra gondoltam, hogy bejelentést teszek a munkaügyi bíróságon, de nem tudom hogy lesz e ennek eredménye. Tudna valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm!
2023. aug. 30. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

" Azt igérte a munkáltató"


Tett erre a munkáltató bármiféle hivatalos szerződésben ígéretet?

Mert ha nem akkor nem igazán van miért ugrándozni.

Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat a másiknak.

2023. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, határozatlan idejű 4 órás szerződést kaptam. Elég pofátlanul csinálják a dolgokat mert fenyegetik az embereket folyamatosan hogy le vonják a fizetésüket, és ha ezt megteszik mivel 4 órás bejelentésünk van így kezdeni sem tudunk ezzel semmit. Hibáztam abban hogy elvállaltam ezt a munkát, viszont úgy gondolom hogy ha meg lehet őket valamilyen módon fogni akkor mindenképpen meg kellene mert napról napra egyre több embert károsítanak meg.
2023. aug. 30. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
És 4 órában dolgozol vagy többen?
2023. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
8 órában dolgozik mindenki
2023. aug. 31. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:
És 4 órára bejelentve? Akkor nem munkaügyi bíróság kell, hanem a NAV felé egy névtelen bejelentés, hogy ez van. Bár ha NER-es cég akkor a NAV nem fog semmit csinálni.
2023. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!