Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Még behozhatom a lemaradást?...

Még behozhatom a lemaradást? Sikerülhet?

Figyelt kérdés

Régen faipari szakközép iskolába tanultam 3-4 évig bútorasztalosnak, az utolsóelötti évvégén otthagytam a sulit, tudom.. ez felelőtlen és meggondolatlan lépés volt részemről, de még úgymond "gyerek" voltam, gyerek fejjel, és helyette mentem egy 2 éves okj szakmára (IT-n belül), amiről azt gondoltam akkor h jobb lesz. De tévedtem. Mai napig bánom h otthagytam az asztalos sulit. Amit tudni kell rólam h mindig is nehezen ment a tanulás, tanulási nehézség miatt, meg sose szerettem úgy igazán tanulni.

Aztán másban helyezkedtem el évekig más szakmában dolgoztam. De ez az asztalos pálya visszatér az életembe. Már évek óta keresem magam és gondolkodom h mi lenne a jó amit szívesen csinálnék. Nincs érettségim, és most nézegettem az asztalos felnőtt képzéseket, elvárásokban nem kérnek hozzá érettségit, csak befejezett 8 osztályt, vagy 10 osztályt.

Úgy gondolom most hogy az asztalos egy szép hivatás és én ezzel szeretnék foglalkozni. Szeretném ha lehetne tökélyre fejleszteni a tudásomat benne , van már belőle tapasztalatom 3-4 év, tudok néhány praktikát a szakmában, de persze ennyi idő elteltével a tudásom is megkopott.

A tanuláson meg a kitartásomon kéne változtatni szerintem és akkor menne. Szerintetek van esélye a dolognak hogy beiratkozzak és újra elkezdjem ezt a szép szakmát?

Az az igazság hogy most úgy vagyok vele hogy semmi kedvem újra iskolapadba űlni és megint tanulni, (Bár h szeretném, érdekelne a szakma, lehet a tanulás is jobban menne)

Viszont azt is látom hogy ez egy jó lehetőség lenne és meg kéne csípnem. Ha ezt nem teszem meg, akkor szinte biztos hogy marad ez az élet "minőség" amiben most vagyok és amit nem szeretek. És csak örlődöm tovább.

33F


2023. szept. 15. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem simán meg tudod valósítani a célodat ha igazán motivált vagy ☺️
2023. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp csináld azt, amit igazán szeretnél, és jó is vagy benne. Ha esetedben ez az asztalos szakma, akkor igenis ülj vissza az iskolapadba, és szerezd meg róla a papírt, a hasznos tudást úgysem ott, hanem a gyakorlatban fogod elsajátítani. Hidd el, csak úgy jó dolgozni, ha szereti is az ember, amit csinál.
2023. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!