Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz az,hogy a hipnózisban...

Igaz az,hogy a hipnózisban nem tehetnek meg bármit az emberrel az akaratán kívül mint a filmekben?

Figyelt kérdés

Mert akkor ez is pl egy nagy kamu jelenet a TED előadáson ahol elméletileg igaz dolgokról adnak elő

[link]

Szerintem hipnózisban senki se változik így csirkévé akaratán kívül.Én egyébként jártam hipnotizőrhöz jó szakemberhez de nekem csalódás volt.Bár mesélte,hogy van a látvány hipnotizálás is de az nem ugyan az mint mikor egy kezelést csinálnak.



2023. szept. 22. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze.
2023. szept. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nem akaratán kívül van.

Az agy és az ego ilyenkor máshogy működik. Ami nem sérti az egot azt az alany végrehajtja.

Úgy képzeld el mintha valaki leverne egy poharat és megkérne hogy "légyszíves vedd fel nekem a poharat". Nem az lesz az első hogy arra gondolsz hogy "Engem te nem fogsz csicskáztatni".

De például arra nem fog tudni rávenni hogy árulj el titkokat, vagy ugorj le a tetőről, mert az ilyen dolgokat az elméd nem akarja teljesíteni hisz szembe megy azzal amit helyesnek gondol. Bár az is igaz hogy nem lehetetlen addig kondícionálni valakit amíg meg nem teszi.

2023. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy félrevezetnek, a létező körülményekről.
2023. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Utolsó igen, igaz ez! Sajnos átmentem rajta. Ez a hipnózis egy úgymond tudatmódosító eszköz és ha könyörtelen gonosz ember kezébe jut, simán árthat vagy rávehet dolgokra. Emberölésre szerintem nem, mert valamennyi akaratod marad és nem teszel olyat. De tud befolyásolni és aláásni a gátlásaiat. Arra például simán rá lehet venni balaakit, hogy lefeküdjön valakivel. Mivel hozzáfér a gondolataidhoz, emlékeidhez, így a titkaidhoz is.

Én nem mennék el ilyenre többet soha és tudom, hogy a legtöbb nem gonosz, de sajnos akad olyan is. Nem ér annyit, inkább tartsd távol magadat ettől és attól is, aki ilyet végez. Külföldi esetkről rengeteget olvasni. Egyébkémt én régen ezt kamunak gondoltam, még nem találkoztam ezzek az emberrel. De sajnos létezik, egyetemn tanítják is, rengeteg szakirodalma van, doktorálni is lehet belőle.

2023. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/


Én jártam hipnotizőrhöz párszor de nem ezt a bemutató hipnotizálást csinálta hanem a normálisat de engem nem tudott hipnotizálni.Szóval én már nem nagyon hiszek ebben az egészben.

2023. nov. 1. 15:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Hipnotizálni általában azt lehet, aki hagyja.

Kivétel van, de az ritka.

Hinni meg nem kell benne, egyetemen tanítják.

2023. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
46%
A társaságában vagy, vagy nagyon közel, a szemébe nézel, megteheti. Ha az "hagyás", hogy mondjuk leül tőleg 5 cm-re, akkor ja hagytad...
2023. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értetted: már maga a hipnózis sem sikerül, ha nem egyezel bele.

Hipnózis közben sem tud arra rávenni, amit te nem akarsz.

2023. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6/


Akkor én a kivétel lehetek.Az,hogy valamit egyetemen tanítanak még nem jelenti azt,hogy nem kell hozzá hit.?Mást is tanítanak ami hülyeség és mégis tanítják.Egyébként azt tanítanak amit ők akarnak.

2023. nov. 1. 21:50
 10/10 A kérdező kommentje:

7/


Ezt sem hiszem el,lehet van akinél működik de nálam biztos nem működne.Viszont pszichológiai cselekkel rá lehet venni embereket dolgokra hipnózis nélkül is.

2023. nov. 1. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!