Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, valami ötlet?

Mit tegyek, valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves vagyok,nés egyáltalán nem akarok iskolába járni.


Egyszerűen olyan korán kelek, hogy mint egy droid robot olyan az életem agyilag hulla vagyok mint egy zombi....


Nem bírom a bejárást és mire hazaérek tanulni sincs időm csak eszek, letusolok és bezuhanok az ágyba.....



Ezt így nem lehet bírni.


Kollégiumot nem engedhetem meg magamnak mert a szüleim nem engedik.

(Próbáltam már velük beszélni, de nem)


Hogy rúgássam ki magamat középiskolából?


Nem nagy dologgal, káromkodással vagy valami beszólással csak.


Ha arról van szó az igazgatónak is veszólok (de mit)?



2023. szept. 24. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Köpd le az igazgatót. Neked már úgyis mindegy, ennyi ésszel az iskola sem segít rajtad...
2023. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha 17 éves vagy (betöltötted a 17. életéved, azaz, volt már 17. születésnapod), akkor nem vagy tanköteles. Ha nem mész iskolába, egyhamar összejön annyi igazolatlan tanóra, hogy kizárnak.

┌ „A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti.”

„Megszűnik a tanuló tanulói jogviszonya – a tanköteles tanuló kivételével – ha az iskola kötelező foglalkozásairól a jogszabályban meghatározott időnél igazolatlanul többet mulasztott.” ┘

2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 45. § (3) és 53. § (4) hatályos szövege.


Azt persze nem tudom, hogy a szüleid akkor is eltartanak-e, ha nem tanulsz. És ha nem, akkor találsz-e munkát.

2023. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen eltartanának, de találok munkát is....


Azért lekötni elég morbit.



Valami más ötlet kellene.


Pl beszólás azzal kapcsolatban, hogy mennyire szar az iskola ésbabtanárai vagy nem tudom.....

2023. szept. 24. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Pedig jobb, ha hozzászoksz a köpködéshez. 8 osztállyal azon a szinten leszel, hogy kötelező
2023. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha teher bejárni, akkor csak valami beszólás miatt miért mennél be, ha egyszerű otthonmaradással néhány nap alatt összegyűlik a kizáráshoz elegendő igazolatlan óraszám?
2023. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

5#

Mert anyuci elveri a kis popóját ha nem jár be az isibe

2023. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Látom, hogy nálad az oktatás még a legalapvetőbb céljait sem érte el. 17 évesen nem vagy tanköteles, tehát nem az igazgatót kell leköpni, és nem kell odaszarni a tanári iroda közepére, hanem egész egyszerűen oda kell menned az igazgatóhoz, és emberhez méltó módon közölnöd vele azt a tényt, hogy szeretnéd megszüntetni a tanulói jogviszonyodat. Ezután pedig tiéd a világ, mehetsz például csövesnek. Soha nem értettem, és nem is fogom megérteni, hogy ennyi ésszel hogyan képesek bizonyos emberek életben maradni. Nyilván mások segítségével, de előbb úsznám át az Atlanti-óceánt Angliától Amerikáig, minthogy elviseljem magam ennyire primitív és ostoba emberként.
2023. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5-ös


Azért mert otthon ebből verekedés lenne.


Ha valami tett miatt kirúgnának megúszták könnyebben.


Nem, sajnos nem iratkozhatok ki egyedül, csak ha a szülők beleegyeztek.

2023. szept. 24. 13:01
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
"Otthon verekedés lenne"... Húzz el onnan minél hamarabb. Jaa, hogy a saját egzisztencia megteremtéséhez dolgozni és tanulni is kell, ha nem pakolnak alád a szüleid mindent? Hát igen, ez ilyen, üdv a valóságban.
2023. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Békésen is megoldható, nem kell trógerkedned senkivel. Simán eltanácsolnak, ha sokat hiányzol, amit tanórákban számolnak.


Ám fogalmad nincs a nagy világról, ahol suli nélkül nagyobb pokol várhat rád.

Kivéve, ha valaki fenekét fényesre polírozod.


Esetleg van valami tehetséged, amiben ki tudsz bontakozni?

Ha nem, akkor fejezd be sulit.


Ha nem mostanában, akkor később mindenképp, pl ha megtapasztaltad a felnőtt létet.


Mivel nem vagy 18 se, nagy teher leszel szüleid számára.


Gondolom azért nem engednek koleszbe, mert sokkal többe kerülne, mint a suliba utazásod.


Ám 99% hogy felesleges győzködnöm téged,mert ha annyira lépni akarsz, lépni fogsz, mert lázadó szerepben vagy.

2023. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!