Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lejárt a személyi igazolványom...

Lejárt a személyi igazolványom, online el tudom intézni az új személyit vagy be kell mennem az okmányirodába?

Figyelt kérdés
2023. szept. 24. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak személyesen lehet, a fénykép a helyszínen készül hozzá, és aláírás-mintát is adni kell. Online időpontot foglalni tudsz rá.
2023. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

(Annyi jó az 1-es válaszban, hogy csak személyesen igényelhető – kormányablakban, okmányirodában, konzuli tisztviselőnél.


Nem a fénykép és az aláírás miatt, ezek a vezetői engedélyen is vannak, mégis lehet online igényelni. A vezetői engedély Magyarországon a személyazonosító igazolvánnyal egyenértékűen alkalmas a személyazonosításra.

Nekem 9 évig nem volt személyazonosító igazolványom, mindenhol megfelelt a vezetői engedélyem: szavazhattam vele, jó volt banki ügyintézéshez, a feltöltőkártyás telefon évenkénti adategyeztetéséhez, közösségi közlekedési eszköz használathoz, stb.

Magyarország területén a jogszabályok személyazonosításra alkalmasnak minősítik az érvényes személyazonosító igazolványt, a vezetői engedélyt és az útlevelet.


Az ujjnyomat vétel miatt van szükség a személyes jelenlétre.

2021. augusztus 1-ig a személyazonosító igazolványt igénylő visszautasíthatta az ujjnyomat vételt, azóta csak akkor nem vesznek ujjnyomatot, ha az igénylő adott életkor alatt van, vagy annak adására fizikailag képtelen.

Képen a jogszabályváltozás: [link] )

2023. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyben csinálják a képet, kell az ujjlenyomatod és az aláírásod.

Ne legyél lusta, menj és csináld. Nem harapnak.


Emellett bármi kérdésed van, egyenesen kapsz korrekt választ.

2023. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!