Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szép fürdőruhám bevarrt,...

PEszi kérdése:

Szép fürdőruhám bevarrt, vékony gumija nyúlóssá vált,aztán megkeményedett. Ha kicsit is meghúzom,szakad. Hogyan lehetne ismét használhatóvá tenni?

Figyelt kérdés

#Nyúlós gumi
2023. szept. 29. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ.

- maga az anyag gumis része adta be derekát vagy az anyagba belevarrt gumi.


- a gumi ragacsossá vált-e szétkenve az anyagot vagy sem


Jobb esetben belevarrott gumi csere, neccesebb esetben egész pánt csere.

Fürdőruha anyagot viszont nehéz szerezni, ha szerez is a szaki, nem vehet 20 cm nél kisebb anyagot, ha rendel, lehet 50cm vagy 1m alatt nem engedik, azaz rengeteg felesleges anyagot kellene megvenni egy vékony pántért.


Látnibis jó lenne miről is van szó.

2023. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nyúlós lett, rákenődött a bőrömre, később kemény lett. És sajnos nem pántos, hanem egybe szabott. Ha kalapgumi, v. hasonló lenne benne, annak van borítása tehát nem tudott volna elkenődni. A varrás úgy néz ki, mint egy fél cm széles szegő varrás (overlock?)
2023. szept. 29. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bárki vállalná a gumi cserét. A megolvadt gumit szinte lehetetlen lebontani az anyagról. Saját fürdőruhámnál már csináltam olyant, hogy levágtam a szélét a gallyra ment guminál és újra gumiztam.
2023. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kuka...Nem tanultam varrni, de szoktam. Folyamatosan ötletelek, mert szép az anyaga és jó a szabása. - Köszönöm az együttgondolkodást
2023. szept. 30. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!