Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valójában nem is rajtunk...

Valójában nem is rajtunk múlik a jövőnk?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam hogy ha mondjuk valaki rosszat érez mielőtt elindulna valahova és aztán bekövetkezik a baj, akkor az tulajdonképpen előre le volt írva.. Vagy ha deja vut érez az ember akkor is azt érzi hogy ez már megtörtént egyszer,tehát benne van a tudatalattinkba vagy nem tudom hogy mondjam. Ezek alapján kérdéses hogy egyáltalán mi befolyásoljuk-e a jövőnket vagy előre meg van írva. Mi az amit mi tudunk egyáltalán befolyásolni és mi az amit nagyobb erők döntenek el? Nekem fura nagyon ez az egész. Az is hogy pl vannak emberek akik többet szenvednek életük során attól eltekintve hogy milyen emberek ők valójában ebben az életben.Aki meg egy tapló,buta,érzéketlen ember az meg kevesebbet.. És ez lehet hogy azért van mert az előző életünkből nem "dolgoztuk le" a karmánkat vagy büntetésünket és ezek átmentek a mostani életünkbe. Ti mit gondoltok erről?

2023. okt. 5. 23:51
 1/6 Gombanyo12 ***** válasza:
100%
Amit dejavu-nak,vagy megérzésnek nevezel az tényleg a tudatalatti segítsége. Örülj neki, hogy képes vagy érzékelni. Bízz benne, sokat tud segíteni. De, ez nem azt jelenti,hogy előre megvan írva a sorsod.
2023. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gombanyo12 ***** válasza:
Bocs, technikai ok miatt csak a válaszom felét tudtam elküldeni. A karma elfogadása hit kérdése. Az életeddel, a viselkedéseddel Te döntöd el,hogy hogyan tudod befolyásolni a jövődet. Semmi sincs kőbe vésve. Egy dologban biztos vagyok, hogy még nagyon fiatal vagy. Az életkorod valószínűleg az 1/3-a az enyémnek...:) 70 múltam. Ha kérdésed van még,keress meg e-mailben.
2023. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne misztifikáld túl a dolgokat.


Vannak tényezők, pl mások ízlése, döntése, gondolatai, tettei stb, ez igaz ránk is, emellett ott a természet, amit nem irányíthatunk, ha esik, akkor esik, ha süt akkor süt.


Pl interjúra mész.

Rád szakadhat az ég és ázottan jelensz meg, emellett elbizonytalanodsz jobban és "nem fog sikerülni így".


De tehetsz is ez ellen. Pl megnézed időjárást és a napos idő ellenére is ott lapul a táskádban az esernyő.


Az interjú pedig ugyanúgy tőled ÉS a másik féltől függ.



Vagy ha váratlan balesetet szenvedsz oda úton, ott áldozata vagy egy másik figyelmetlen ember hibájából, pl nem lassan vezetett, stb. és kisodródott téged eltalálva.


Bármi történhet bármikor.


Ahogy otthon is meg lehet halni egy rossz elcsúszással.

Ám annak is van előzménye, pl nem vizes lábbal kell kilépni a kőre, esetleg csúszásgátlós szőnyegecske.


S lehetne sorolni még.

2023. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
A megérzést a tudattalan csinálja, a deja vu pedig agyműködési hiba.
2023. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
A predesztináció filozófiai fogalma valóban igen érdekes, ámbár maga a kérdés ingoványos terület, mivel erre konkrét empirikus válasz nem létezik. Illetve a pszichológia, mint tudomány sokmindent megmagyaráz, illetve próbál megmagyarázni, mégsem tud mindent, sok esetben feltételez. Ha pedig csak a kérdést veszem figyelembe, és elvonatkoztatok a leírástól, akkor részben. Nagyon sokat számít rengeteg tényező, az egyén adottságai, a szociális és egzisztenciális háttér, a személyiség, et caetera. Kétlem, hogy ebbe bármilyen előre elrendelt dolog beletartozna. Persze könnyebb lehet egyeseknek hibáztatni a "Tervezőt", mint belátni a saját hibáikat, és azok következményeit.
2023. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem az ember elméje kapcsolódik a világhoz és automatikusan arra van programozva, hogy helyet keres a rendszerben, mindent amit tesz ennek érdekében teszi. Ha most ezt kivetíted minden emberre, akkor rájössz, hogy mindenki nem találhat olyan helyet a rendszerben, amit ő elképzelt. Vagyis az boldog vagy sikeres, aki megtalálja a helyét a rendszerben és az boldogtalan vagy sikertelen, aki nem.
2023. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!