Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért a téli időszámítás...

Hakapeszimaki kérdése:

Miért a téli időszámítás jobb,mikor sötét van,délután semmit nem lehet csinálni! A nyári időszámítás,jó,sokáig világos van,mehetsz a szabadba,kirándulni! Miért a téli a jó,mikor sötét van? Egyszerűen nem értem! Az alvásszakértők direkt ilyen hülyék?

Figyelt kérdés
2023. okt. 6. 21:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
70%
Tudod, nyáron hosszabbak a nappalok a nyári napfordulóig, és egyre csak rövidebbek lesznek a téli napfordulóig. Az órátállítást nem egészségügyi, hanem inkább gazdasági (pl áramfelhasználás) szempontok miatt vezették be. A téli időszámítás azért jó, mert így egy órával később lesz sötét az átállítás miatt, így egy darabig kevesebbet kell költeni világításra mondjuk. Ami manapság már nem olyan magy dolog a ledes izzók miatt, de például városok közvilágítása esetén bizony szabad szemmel jól látható az így megspórolható összeg.
2023. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
39%
Engem konkrétan pont nem érdekel, hogy délután meddig van világos. Sokkal fontosabb az, hogy reggel világosban menjek dolgozni.
2023. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
54%

A "téli időszámítás" a hagyományos időszámítást. A nyárit a világban valamikor a XX.század elején vezették be először.

Ha teljesen átállnánk a nyári időszámításra, az azt jelentené, hogy télen kb. csak reggel 8 óra körül kezdene világosodni, de 1/2 6-kor már ugyanúgy sötét lenne.

2023. okt. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
18%
...és így lenne a jó!
2023. okt. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%
Én pl. utálom a halat, más meg imádja... Egyéni preferencia kérdése ez is. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Az szerinted természetes, hogy nyáron még 8-9 óra körül is világos van?
2023. okt. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Phoney ***** válasza:
73%

Mert a téli időszámítás egyezik a valósággal, azaz a nap járásával. Abban 12-kor dél, éjfélkor van az éjszaka közepe. (Nagyjából – attól függ, az időzóna melyik részén laksz.)


A nyári időszámítás arról szól, hogy a valósághoz képest előre állítjuk az órát, mert mióta óra-perc szerint élünk, azóta az emberek nyáron napkelte után még órákig nem hajlandók felkelni, este meg égetik a villanyt. De akkor is fel lehetne ám kelni korábban, ha nincs átállítva az óra ;) Meg a munkaidő is lehetne másképp anélkül, hogy csavargatnánk a mutatót.

2023. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Phoney Pontosan ezért kellene a nyárit meghagyni,mert az igazodna az emberek szokásához,reggel sötétben aludnának,este meg világosban lennének fent,és nem kéne villanyt égetni!Mindegy,hogy melyik a valós idő,hiába valós a téli,ha nem passzol az emberek szokásaihoz! Télen,meg mindegy,ígyis-úgyis sötét van!
2023. okt. 7. 11:48
 8/33 A kérdező kommentje:
5/7 Igen természetes ha este 8-9-ig világos van,mert ébren vagy! Hajnal 3-kor vagy 4-kor,minek világos,ha még alszol? Minden szempontból jobb a nyári! A hal,meg nagyon finom,én is szeretem,főleg kirántva!
2023. okt. 7. 11:52
 9/33 A kérdező kommentje:
3/8 A téli időszámítás nyáron,meg úgy nézne ki,hogy hajnal 3-kor már virradna! Mégis minek,ha még alszol? Este 8-kor meg kerti grillezéskor,rád sötétedne! Az emberek inkább este aktívabbak,nem kora hajnalban! Ezért lenne jobb a nyári időszámítás,nem véletlenül találták ki!
2023. okt. 7. 11:56
 10/33 A kérdező kommentje:
1/9 És most a ledes izzók miatt,legyen inkább hamarabb sötét? Teszek én a ledes izzókramha világos van,nem kell a ledes izzó sem! Akkor melyik a jobb?
2023. okt. 7. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!