Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez mi lehetett? Többi lent!

Ez mi lehetett? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval pár hónapja történt az (most jött újra elő bennem) hogy apukámmal mentünk kocsinkal fényes nappal az autópályán. És egyszer csak nézek ki az ablakon hogy egy varjú vagy holló (nem tudom megkülönböztetni őket) "repül" el a villanyoszlop mellet de az a helyzet hogy nem igen "ment", ugyanis kb 3 mp ig néztem és annyit láttam hogy EGY HELYBEN van mozdulatlanul a levegőben és

közben lassan ferdes a szárnyaival mintha repülne de mégse. Apám nem látta de nem mondtam meg neki hogy én ezt láttam. Haluzhattam vajon vagy ilyen tényleg megtörténhet?



2023. okt. 12. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg nagyjából ugyanolyan sebességgel repült, mint amennyivel a kocsi ment, ezért láttad állónak.
2023. okt. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szitál". Leginkább ragadozó madarakra jellemző, mint a videóban a vörös vércse. Így vadásznak, figyelik a zsákmányt.


[link]

2023. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a linkelt felvétel hozzászólásai közt is olvasható, azt használja ki, hogy ha olyan sebességgel repül, mint amilyen a szembe szél sebessége. Akkor a földön levő tereptárgyakhoz, szemlélőhöz képest, egy helyben tartózkodik.

Fiatalkoromban vitorlázó-repültem, ha pl. 30 km/h-s szembe szélnél 80 km/h-val repültem, akkor a talajhoz képest csak 50 km/h-val haladtam; hátszél pedig többletsebességet adott a talajhoz képest. De még hatalmas utasszállítóknál is számít; pl. akár lényegesen rövidebb a menetidő számottevő hátszél esetén.

2023. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Váo! Ilyenről még nem is hallottam de így már értem. Köszi!
2023. okt. 12. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel extrém stol gépekre, bozótrepülőkre, akkor találhatsz olyan videót is, ahol szembeszélben kb egy helyben száll le egy merevszárnyas gép.
2023. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!