Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt hogy fordítanátok le...

Gavsdfhvwufzews kérdése:

Ezt hogy fordítanátok le angolról magyarra?

Figyelt kérdés
Ezt a mondatot egy dal szövegében találtam de nem tudok egy jól hangzó verziót magyarra fordítva, igaz nemis gondolkodtam rajta még túl sokat "If you're gonna go to hell, drink it up you might as well" azt sem tudom milyen kontextusban fogom tudni használni de milyen jól hangzik már, igazán megköszönném

2023. okt. 15. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem, hogy mi lenne a célod ezzel, de rapszöveget nem fogok írni helyetted. Illetve kontextus hiányában maga a mondat is lefordíthalan értelmes módon.
2023. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyhogy jól hangzót?
2023. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha inkább gondolkodnál rajta még.


Mint a legtöbb rapnek, ennek sincs egyértelmű fordítása, talán még a kontextusból sem derülne ki, törődj bele.

2023. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem nagyon kell szövegkörnyezet.

"Ha már úgyis a Pokolra jutsz, akár meg is ihatod"

Nyilván alkoholra gondolnak ezalatt. Nyelvtanilag helyesen amúgy

"if you are going to go to hell, you might as well drink it up" csak így nincs rím és gondolom a szótagszám sem jön ki.

2023. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nyilván alkoholra gondolnak"

Nem nyilván. Bármire gondolhatnak.

2023. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 bármire gondolhatnak, igaz, viszont mi értelme lenne annak hogy "ha már úgyis Pokolra jutunk, akár meg is ihatod a málnaszörpöt". Valahogy nem jut eszembe egy zeneszám sem ami kuburól, málnaszörpről, kóláról stb. szólna. Ez csak szőrszálhasogatás a részedről, de egy minimális google után (csak kimásoltam az angol szöveget és rákerestem) megtaláltam a szóban forgó zeneszámot, ami a "The Offspring - Slim Pickens Does The Right Thing And Rides The Bomb To Hell" és megnyugtatlak, hogy valóban (mindenki meglepetésére) alkoholról van szó
2023. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!