Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg képes az ember kifejle...

Tényleg képes az ember kifejleszteni az echolokációt?

Figyelt kérdés

Tényleg emberi echolokáció?

Egy vak ember képes kifejleszteni magának az echolokációt hogy mindennapjai könnyebbek legyenek? Akár énis kifejleszhetem mert mért ne? (Nem vagyok vak)



2023. okt. 31. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Képes lehet.

Én se vagyok vak, de én már évek óta szórakozok azzal, hogy csettintek anyelvemmel és figyelem a visszhangot.

Kitartó gyakorlással szerintem megtanulható ezen alapján tájékozódni.

2023. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kattogó hangot kell kiadni?
2023. okt. 31. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
minél magasabb frekin kell hangot kiadni annál részletesebb a visszajövő visszhang.
2023. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Vannak is emberek akik ezt egész magas szintre fejlesztették. Pl Ben Underwood, Daniel Kish.
2023. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, persze nem ultrahangon. Nem kell vaknak lenni hozzá, csak jó füled kell, hogy legyen.
2023. okt. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, léteznek ilyen emberek.

De emberi hanggal nem lehet részletes képet látni, csak egy általános benyomást kapsz, hogy mi van körülötted.

Egy zárt, üres teremben nem fogsz nekimenni a falnak, viszont egy póznát nem tudsz így kikerülni.

2023. okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!