Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ükapám sírját elbontotta a...

Ükapám sírját elbontotta a temető, vélhetőleg mert lejárt a sírhely megváltott ideje. Év közben semmi nem hívta fel erre a figyelmet, voltam kinn kétszer is idén. Gondozott sír volt, nagyapám új síremléket csináltatott 10 éven belül. Szabályos így?

Figyelt kérdés
Most halottak napjára egy ledózerolt sír fogadott. A szomszéd részen szinte az összes keresztfát kivették szépen az ünnepek előtt, nagyszerűen kegyeletsértő módon. A megváltott hely ebben az évben járt le, de erre semmilyen módon nem hívták fel a figyelmet, nem volt cetli sem kirakva, néhány szomszédos síron volt, így gondolhattam, hogy nem lehet gond nekem, megvárhatták volna a mindenszenteket, és akkorra kirakni cetlit, hogy az ember tudjon intézkedni, de minden nélkül, türelmi idő nélkül, még az év vége előtt ELDÓZEROLTÁK A SÍRT, milliós a károm, hát hogy van ez? Szabályos, törvényes ezt tenniük? Mit lehet tenni? Megváltani tudom, hogy meg lehet, de a kárt megtérítik ilyenkor? Mi szükség minderre?

2023. nov. 5. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem, de miért itt kérdezed, miért nem a temető üzemeltetőjét?
nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!