Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik,hogy az embernek csak...

Létezik,hogy az embernek csak az megy be a fejébe ami érdekli vagyis csak azt tudja megtanulni?

Figyelt kérdés
Vagy ha az ember nem tanulja meg vagy jegyzi meg azt ami nem érdekli de kötelező lenne,akkor buta?

nov. 13. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobban megjegyzi, ha érdekli. Meg tudja tanulni a többit is, csak akarat kérdése.
nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha nem akarom és hülyének érzem magam akkor hülye is vagyok?
nov. 13. 21:19
 3/12 anonim válasza:
Szerintem az agyban a dpoamin termelődés akkor aktiválódik, amikor valami érdekel és ekkor fogékonyabb az agy arra amire szeretsz koncentrálni.
nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
*dopamin
nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig így volt.

Amiket imádtam, imádok, érdekel nulla erőfeszítéssel elsőre megjegyzem. Gyakorlatban pedig 1-2x látom 1-5próbára meg megy is.


Aminek nincs köze az érdeklődési körömhöz azt az agyam ignorálja.


Igaz, ASD-s vagyok. Több dolog érdekel, ami alkotás bármely formájába beleesik és hogyan működik/kivitelezhető dolgok.

Intelligenciámmal semmi gond, sőt nagyon összetett. Sok mindent megjegyzek és simán bármikor lerajzolom.

Pl elsőre látogatott épület.


Az egyik áros felújított korházában, amikor először voltam ott... 2 embert is elkísértem az általuk keresett helyre. Egyszer néztem meg a térképet én is velük együtt a bejáratnál. Lehetett látni rajtuk, hogy nem igazán értik.

Pedig szépen 3D ábrán minden ott volt.


Attól nem vagy hülye, hogy adott dolgokra nem vagy fogékony,főleg ha más simán megragad.


Nem vagyunk tökéletesek.


Nekem pl matek a gyengém (két kétjegyű szám összeadása se megy igazán, örülök, hogy van számológép - régen cikinek tartottam, mára pedig elfogadtam, nekem más megy jobban) , pl. :


áb.geometria,szakrajz,3D modellezés gépen/manuálisan, szobrászat, makettezés stb.

Elsőre megy, összeáll a kép, olyan természetesen, mint ahogy más levegőt vesz.


Azt keresd, ami érdekel, bontakoztasd ki előnyösebb oldlatad, ha pedig ehhez kell pár nem kívánatos dolog azt legyűrni, túllenni rajta.


Senki se tud mindent. Még a világ legkiemelkedőbb emberei se. Ők is a világ tudásának egy töredékét birtokolják.

Azért kiemelkedőek vagy/és dolgoznak azon területeken, mert nekik az adja az örömöt, sikerélményeket és hajtja őket a sajátos alkotói folyamatuk.


Állj pozitívabban önmagadhoz!


Az életben pedig egymás kölcsönös tudására, képességeire, tetteire, tanácsaira stb-re épül.


Alapanyagról kell infó?

Felhívom az adott cég vegyészét pl szilikonal kapcsolatban. (Náluk több embertől lehet informálódni.)


Adózással kapcsolatban vannak kérdéseink?

NAV ügyfélszolgálat mindig segítőkészek voltak.


Lebetegedtünk és nem értjük mi is van pontosan velünk vagy megfelelő gyógyszer kell?

Dokit meglátogatjuk.


Új hobbiba kezd az ember és elakad?

Ahhoz értő személyeket keresünk.


Vannak dolgok melyek eltanulhatóak, megtanulhatóak s vannak melyekben továbbra is megfelelő embert felkeressük.


Szóval, ne érezd magad hülyének csak az miatt, amit leírtál.

nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
oldaladat*
nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én most érettségire járok de nekem ez kínszenvedés,nem értek dolgokat mert nem is érdekel,nem nagyon megy tanulni a sok felesleges tárgyat mert nem érdekel.
nov. 14. 00:59
 8/12 A kérdező kommentje:

5/


pedig az internetet nézve a sok embert aki videók tömkelegét rakja fel pont úgy tűnik,hogy mindenben is jók mindent is elérnek és tök jó az életük.

Hát érettségi tárgy a matek én mindig kettes voltam belőle de most kínai kb de nem is igazán érdekel így nem is sok erőfeszítést teszek de kb így vagyok a magyar/irodalom,a történelemmel is ami szintén kötelező tárgy egyszerűen nem érdekel az egész.Régebben egyszer már jelentkeztem érettségire de akkor is külső nyomás vezérelt aztán nem indult el betettek villaszerelő tanfolyamra gondoltam ezzel jól lehet keresni megnézzük.Aztán első pár órán eldőlt bennem,hogy én ezt nem akarom mert nem olyan mint ahogy azt elképzeltem meg ott is voltak ilyen képletek meg rajzok amik szintén kínaiak voltak nekem meg nem is mozgatott meg.Egy dolog érdekel már több mint húszon éve az a számítógépek világa de mivel hülyének érzem magam ezen a téren nem merek lépni mert félek mit mondanak az emberek majd rólam.Meg ugye parázok is az emberektől.

nov. 14. 01:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Az emberek nem azért végeznek el iskolákat, mert szeretnek tanulni. És ha nem erőlteted meg magad, akkor nem is fogsz elvégezni még csak egy érettségit sem. Én is kettes voltam matekból, mert utálom, érettségire mégis összehoztam belőle egy 4-est, aztán pedig átvergődtem magam az egyetemi matekon is, fogalmam sincs hogyan, de sikerült. Talán úgy, hogy vizsgaidőszakban napokig nem aludtam, helyette a tananyaggal foglalkoztam. De ha azzal takarózol, hogy nem megy semmi, azzal nem leszel előrébb. Érdemes lenne pszichológushoz fordulnod.
nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9/


Embere válogatja én tudok nem is egy olyat aki azt tanulta amit szeretett volna meg olyat is aki szeret tanulni.Én már öreg vagyok egyetemi babérokra meg sosem akartam törni mert nem is érdekelt sose.Pszichológushoz járok de a depresszió meg a komfortzóna erősebb tudom minden is az én hibám.De egyáltalán nem érdekel az egész érettségi anyag és te még csak a metekról beszéltél.Egy óra érdekel az összes közül az meg a digitális kultúra.

nov. 14. 13:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!