Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » November 20-án a Balatonon...

November 20-án a Balatonon horgásztam hajóról. Közben kaptam egy halőri ellenőrzést, melynek kapcsán az ellenőr a hajómra jött / halkereső kutyával!!! / kutakodni. A papírjaimmal minden rendben volt. Jogos volt-e a fellépése?

Figyelt kérdés

nov. 22. 09:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Milyen jogaim vannak, kinek tilthatom meg a hajómra, saját tulajdonomra való lépést?
nov. 22. 09:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hivatasos halor hatosagi szemely, koteles vagy turni az igazoltatast es ellenorzest, ami egyutt jarhat a hajodra lepessel is. Ha hepciaskodsz, csak magadnak artasz vele mert szetkapja meg a hutoszekrenyedet is.


Nemcsak a jogaidat kene ilyen vehemensen vedeni, hanem a kotelessegeidet is ismerni.

nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Múltkor én is így jártam. Folyón horgásztam partról és "razzia" volt. A területről két út vezet ki mind a kettőn rendőr-halőr párosok kutatták át és büntették a "nem szabályos halelvitelt". Megnézték a halat, a naplót, azt ennyi.

Nem esik jól, hogy vegzálnak, de elvileg joguk van hozzá.

És az viszont jól esik, hogy a b@zi rapsicokat meg szivatják mert ha már vettünk engedélyt amiért elvileg telepítenek, nehogy már mindenki ingyen szórakozhasson a MI pénzünkből. Meg ezek a jómadarak szoktak öt bottal, kikötött sorhoroggal meg egyébbel játszani. Csak úgy iszkolnak a partról, ha megjelennek a hal őrök! 🤣

nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rutinpók válasza:
Jogos volt !
nov. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!