Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kannabisz, CBD ügyben szeretné...

Kannabisz, CBD ügyben szeretnék jogi segítséget kérni. Legálisnak hirdetett oldalról, legálisnak hirdetett terméket rendeltem. Eljárás lett belőle. Ki miben tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés
jogi ügy

nov. 23. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Ismered a törvényeket. Pontosan tudod, hogy Magyarországon nincs legális kábítószer.

Az ügyvéded fog tanácsot adni, hogy megúszd, esetleg felfüggesztettel.

nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
44%

Az első válaszolót hagyd figyelmen kívül, mert fogalma sincs a témáról.

Egyébként megadhatnál egy kicsit több infót: Mivel fizettél? Kihallgatáson mit mondtál? stb. Megakadt a vámon vagy megvárták amíg átvetted? Szerintem küldd el a weboldalt is ahonnan rendelted (akár privátba is jöhet)

Ha csak cbd-s füvet rendeltél (thc < 0.2%), akkor törvénysértést se követtél el, valami itt nem okés.

Olvasd el a tasz drogkiadványait, szerintem abban vannak jó infók. Keress ügyvédet (ha ennyire nem értesz a témához, akkor muszáj!).

És de, vannak legális kábítószerek Magyarországon :)

nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már nagy drogériában is találkoztam CBD olajjal vagy hasonló termékkel. Ilyen alapon sokakat fel lehetne jelenteni.

Igazából ez jelenleg valami jogi határeset, senki földje lehet. Túlbuzgó rendőr indíthat emiatt eljárást, de sokan használják mindenféle jogi következmény nélkül. Mindenesetre elgondolkodtató az eset. Ezek után nem vennék magamnak, pedig ezeknek állítólag THC tartalmuk sincs, nem lehet betépni tőlük.

Kérdező, mi lett az eljárással? Érdekelne. Amúgy drukkolok, hogy ne kapj büntetést.

dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha cbd füvet rendeltél abból semmi bajod nem származhat, nem büntetőjogi kategória.

Viszont a hhc thcp és társai augusztus óta tiltólistán vannak. Az összes környező országban legálisak de itt nem. A honlap kezelője ezt lehet, hogy figyelmen kívül hagyta.

dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!