Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiraktam egy hazirendet és...

Kiraktam egy hazirendet és napirendet a csaladomban 3felnott élünk egy lakasban Hogyan vegyem ra oket hogy betartsak a szabalyokat?És Mindenki elvégezze a feladatat?

Figyelt kérdés
nov. 24. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem volt előtte megbeszélve és egyeztetve a tartalmáról, át fognak nézni rajta, vagy felháborodni, hogy mit parancsolgatsz. Gördülékenyebben megy, ha mindenki részt vehet a kialakításban és meghallgatják az igényeit és javaslatait, mint hogy az orra alá dugnak egy listát, hogy holnaptól így élünk.

Ha viszont eleve nincs egyetértés, vagy egymás felé empátia, akkor vagy tanulni fog mindenki a következményeiből (ha X volt a soros boltba menni, és most X éhes mert nem ment senki a boltba, legközelebb majd betartja), vagy beáll a háborús állapot, és mindenki magáért felel (majd én elmosogatom azt amiből én ettem, majd én veszek magamnak ételt, majd én felporszívózok, ha úgy látom hogy elég nagy a por, te pedig oldd meg ahogy akarod magadnak).

Ha pedig olyanokkal élsz együtt, akik semmiben nem vesznek részt, de elvárnak mindent, abból nem lesz hosszú távú együttélés.

nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én karaknám az esőbe a házirendes családtagomat.
nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Épitö jellegü kritikat kérnék hogyan kommunikaljam feléjuk hogy Mindenki kivegye a reszet a feladatokbol és fizetésekbol. Az egyik embert megkérdeztem hogy csinäljak e egy ilyen tablazatot ö nem ragalt a masik elkdott a picsäba hogy kinek kepzelem magam jelenleg ugy élünk evek Ota ha van vkinek kezdve valamihez meg csinälja ha nincs meg nem sokszor azt föz vki akit ö szeret a masikat meg megse kerdezi
nov. 24. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni, ha nem vevő rá senki. El kell engedni, hogy te mások helyett csinálsz meg dolgokat, hanem mindenkit majd megvár a saját feladata. Egyszer eljön az a pont, amikor rájön valaki, hogy nem szolgálják ki többet, vagy halmozódik az amit meg kellene csinálnia, és nem fogja más elvégezni.

Vagy ha te vagy a tulajdonos, lakbért emelni, vagy kirakni őket. Ha nem, akkor költözz tovább.

nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöznék. Hallgatni úgyse fognak rád, csak te görcsölsz az egészen.
nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Korbács és mézesmadzag.

Választhatnak.

nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki vagy te a családban, hogy te akarsz dirigálni? Ha te vagy az alfahím, és ez mellé még a tied a legnagyobb havi jövedelem, akkor esetleg megzsarolhatod a többieket, hogy lelépsz, ha nem úgy táncolnak, ahogy te fütyülsz. És a továbbiakban úgy látják el magukat, ahogy akarják, de a pénzcsapot elzártad. De ha te egy felnőtt gyermek vagy a szüleid lakásában/házában, akkor nyilván csak kacagnak rajtad...
dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!