Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Telekom részletes számlán...

A Telekom részletes számlán látszódnak-e a csevegő alkalmazásokban (Pl: whatsapp) történő párbeszédek? Látszódik-e hogy milyen telefonszámról jött be üzenet vagy milyenre ment ki, és milyen időpontban. Az üzenet szövegét lekérheti a számlatulajdonos?

Figyelt kérdés

dec. 6. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó is lenne, hogy ha valakivel napi szinten több órát beszélsz, a telekom majd neked 2500 oldalban kinyomtatja a beszélgetést és futárral csomagként kiviszi. Eleve miért tenne ilyet? A tevékenységed a neten privát, arra nem láthat rá senki. Főleg nem naplózza saját magának.


Ne csald meg a párod, és akkor nem lesz min aggódni.

dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem megcsalás miatt kérdeztem :) Oké, a konkrét üzenet naplózása lehet hülye kérdés volt, de az új szabályozás szerint egy whatsapp csevegés adatforgalomnak számít, ami szerintem megjelenhet/megjelenik egy részletes számlán. És ha már megjelenik, akkor ott feltűnhet egyéb adat is, mint például a másik fél telefonszáma, vagy a küldés ideje.
dec. 7. 07:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak azt naplózza a szolgáltató, amihez köze van és a saját rendszerén keresztül megy át: ezek a telefonhívások és SMS-ek. A többire nem lát rá, mert egyrészt titkosított a kommunikáció, másrészt sem jogalapja, sem kapacitása nem lenne ezt kezelni.
dec. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De a csevegő app-ban küldött üzenet is átmegy a rendszerén, mert annak elküldéséhez az ő hálózatát használod és adatforgalmat bonyolítasz rajta. Szerintem.
dec. 7. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a forgalom titkosított.

[De megnéztem a vicc kedvéért (mert a szolgáltató nem naplózhatja a privát tevékenységed) novemberben 17 ezer lapot nyitottam meg az egyik eszközön, és ebben nincs benne kb. 5-8 ezer privát lap ami nincs naplózva. Word-be behúzva 780 A4-es oldalnyi helyet foglalnak csak az URL-ek bármilyen kontextus (dátum, megnyitások száma, és az ott keletkezett tevékenység szöveges tartalma) nélkül. Ez 1 felhasználó 1 eszköze. Képzeld el ugyanazt a mennyiséget 3-4 millió előfizetővel]

dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!