Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyik elzáró csepegni...

Gungasam kérdése:

Az egyik elzáró csepegni kezdett de most , hogy fűtünk nem igazán lehet szétszedni. Mit lehet tenni, hogy el ne folyjon az üzemi víz? Lehet e a csapot tömíteni úgy, hogy a helyén marad?

Figyelt kérdés
Az elzáró régi magyar egy collos típus , a négy sarkán négy csavar a fedélen és egy a kék fogantyú közepén, ott szivárog a víz! A fűtési rendszerben nyomás van, 1,6 körül tartom. A rendszerben cirka 120-150 liter víz lehet egyszerre, 160 méternégyzetet fűt. Csapvízzel pótolok nagyon ritkán. Az üzemi víz adalékolt és sajnálom, hogy elfolyik. Délelőtt tíz körül vettem észre és aláraktam egy vödröt, délután négyig fél liter folyt ki. 1990-ben épült a ház és nyilván a rendszer is.Jó lenne nem szétszedni míg fűtünk, mert különben kihűl minden, kihűl a ház! Talán van valami "vizes" trükk a szivárgás ellen!

#fűtés szivárgás #szivárgó golyóscsap
dec. 7. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, azt sajnos szét kell szedni, és megfelelően tömítve visszaszerelni. Ellenben gondolom már akkoriban is létezett a golyós csap, mint olyan, és azt be is szerelték a rendszer bizonyos ágaiba, szóval nem az egészet kell leengedned, csak a hibás előtti részt.
dec. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek a régi elzárók javíthatóak? Javító szett van e hozzájuk? Vagy egy újat kell venni?
dec. 7. 19:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy ilyen majdnem 10000 forint. jó volna ha javítani lehetne.
dec. 7. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, azt ki kell cserélni. Bőven kiszolgálta az idejét, és nem olyan drága az új. Legalábbis abban a tekintetben, hogy az előző is kibírt annyi időt karbantartás nélkül, úgy talán az is ki fog.
dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Míg el nem dőlt, hogy javítom e, ha javítom hogyan, vagy újat veszek, addig alá akasztottam egy kis vödrö. Ne csepegjen a betonra , ne legyen pocsolya . A csepegés cirka egy-másfél litert eredményezett és elállt. Magától eltömődött vagy ilyesmi. Minden újra porszáraz!! Dehogy is szedek én szét bármit is!! Azok a régi "békebeli" cuccok ha már harminc évet kibírtak egy darabig , még jól el vannak. Amúgy is rengeteget költöttem a rendszerre tavaly: volt egy rendszer átmosása és vegyszeresen feltöltése. Valamint egy kazáncsere full vörösréz szerelvényekkel. Nem is tudom nem e lesz ebből még baj, hogy a java rendszer vas, ez az új rész a kazán körül meg réz....
jan. 22. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!