Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire "megbízható"egy...

Mennyire "megbízható"egy üzlet ha a megrendelt cikket (saját árujuk) nem lehet kártyával átvételkor kifizetni csak készpénzzel ? Nem kötekező már mindenhol a kártyás fizetés biztosítása?

Figyelt kérdés
dec. 16. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túlzottan. Számla van?
dec. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg igazad van, mindenhol kellene biztosítani lehetőséget kártyás fizetésre, lehet, hogy van is, csak valamiért hülyén írták.

Pl. a napokban rendeltem azt hiszem Pick Pack Pontra, és ott is úgy írták, hogy akkor van lehetőség a kártyás fizetésre, ha a kiválasztott üzlet rendelkezik terminállal... pedig abban a listában is normális, megbízható üzletek vannak általában.

Szóval én ebből nem vonnék le messzemenő következteést, max. készülnék a biztonság kedvéért készpénzzel is, de több, mint valószínű, hogy kártyával is tudsz majd fizetni.


U.i.: úgy is jártam már, hogy csak "futárnál készpénzben" opció volt, és ott is simán hozta a kütyüt...

dec. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elektronikus fizetés valamely formálya kötelező. Pl. előre utalás.
dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

„Nem kötekező már mindenhol a kártyás fizetés biztosítása?”.

Nem.

┌ Azok a kereskedők, akik a nyugtaadási kötelezettségüket kizárólag pénztárgéppel teljesíthetik, kötelesek biztosítani a fogyasztó számára az elektronikus fizetés lehetőségét és annak folyamatos rendelkezésre állását. ┘

Egyrészt, nem kártyás, hanem elektronikus fizetési lehetőséget kell biztosítani. Ez lehet egy kiírt pénzforgalmi jelzőszám (köznyelvben: bankszámlaszám), vagy egy ettől rövidebb, a pénzforgalmi jelzőszámot helyettesítő másodlagos azonosító, amire lehet utalni.

Másrészt, online boltnak nincs kizárólag pénztárgéppel teljesíthető nyugtaadási kötelezettsége a vásárló felé.


És nem tudom, hogy az átvételkor történő fizetési lehetőség hogyan függ össze az online bolt megbízhatóságával?

Többször vásároltam egy olyan online boltban, amelyik oldalán valóban naprakész az árukészlet, 1-2 munkanapon belül mindig megkaptam az árut, mindig minden rendben volt. És elektronikusan mindig küldtek egy elállási jogról történő tájékoztatót, hozzá egy elektronikusan küldhető űrlapot. Ezen kívül, ha hibás árut kaptam volna, ahhoz is megadtak egy lehetőséget, ők intézték volna és fizették volna a futárt, nekem csak oda kellett volna adnom az árut a futárnak.

De, az utánvétet csak készpénzzel lehetett fizetni; ezt rendeléskor tudomásul kellett vennem, a futár várható érkezéséről küldött SMS-ben is szerepelt, hogy kártyás fizetés nem lehetséges, és a megelőző kézbesítési helyről hívó futár is mondta, és kérte, hogy lehetőleg pontos összeggel fizessek, ne kelljen visszaadnia.

Jobb, megbízhatóbb online boltot nem tudok elképzelni; és semmilyen összefüggésbe nem tudom hozni azzal, hogy utánvétet csak készpénzzel lehet fizetni.

dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előre lehet hozzájuk utalni (utánvétet választottam). Elektronikus számlát viszont nem kaptam, remélem a helyszínen adnak valamit, mert ott helyben nem tudom kipróbálni a rendelt árut. Köszi a válaszokat.
dec. 18. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!