Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hisztek a földönkívüliek...

Hisztek a földönkívüliek létezésében?

Figyelt kérdés
Gyerek korom óta érdekel a téma. Rengeteget olvastam a témáról,dokumentum filmeket néztem stb. Ti tapasztaltatok már vagy láttátok bármi témával kapcsolatos dolgot? Léteznek vagy sem? Van rá bármi esély hogy találkozunk velük vagy sem? Barátságosak vagy ellenségesek lehetnek? Még egy kicsit eltérő kérdés…(vagy mégsem?) Vajon miért nem volt holdra szállás 1969 óta? Mit láthattak? Politika áll a háttérben vagy más? Ui.:szkeptikusok és akik csak szét akarják trollkodni a kérdésem léphetnek tovább,a többieknek szívesen várom a hozzászólásait :)

dec. 21. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Hiszek, de nem úgy, ahogy az átlag ember képzeletében él.


Az ember hajlamos már-már meséket kitalálni.


Anno pl dino csontokból ered a sárkány, mint kitalált kény és elterjedtek mende rondák.

dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
70%
Igen, láttam is UFO-t. Mindenki tud róluk,csak nem ismerik el
dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Hisztek a földönkívüliekben?


Kérdezte valaki majd kizárta a szkeptikusokat:D

dec. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tuzian válasza:
58%

Nem gondolom hogy hit kérdése lenne. A feltételezés is abszurd, hogy a folyamatosan táguló végtelen világűrben, a mi kis haldokló civilizációnk lenne az egyedüli. Matematikailag is esélytelen. Ebből fakadóan tényként kezelheted, hogy van élet a bolygónkon kívül.

Holdra szállás. Teljesen felesleges ezen gondolkodni. Volt Holdra szállás, 6 alkalommal. De nem kis költségű dolog és kutatás szempontjából nem kamatozik, így egész egyszerűen azért nem volt azóta, mert "nem éri meg.". Nem elhanyagolható az sem, hogy 60 év alatt alig fejlődőtt a technológia űrkutatás téren, holott más szférákban brutál lépteket haladtunk előre.

dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen hiszek
dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó emberes holdraszállás speciel 1972-ben volt amúgy. 69-ben az első volt, de ez részletkérdés.


Igen, hiszek abban, hogy van a Földön kívül is élet. Sőt, még abban is, hogy civilizált, technológiával rendelkező élet is van.


Hogy találkozunk-e velük? Elég valószínűtlen.

Egyrészt ott van a távolság és idő kérdése. Ha a fény sebességével is utazol - amivel nem tudsz - akkor is akkora távolságokról van szó, hogy egy emberi életbe egyszerűen nem fér bele. A hibernálással meg... hát az emberiség nemigen tud fjelődni tőle.


Pl van a WOW szignál. Nem tudják mi az, de akkkkkár még mesterséges jel is lehetett. 1100 fényévnyi távolságból jött. Azaz amikor küldték, akkor Magyarország még nem létezett mint állam. De ha a mai napon válaszolunk rá, 3100-ban ér oda a jel. Ha ők arra azonnal válaszolnak, akkor 4200-ban ér ide a válaszuk. Többet kell egyetlen szóváltásra várni mint amennyi ideje számoljuk az éveket.

És ez az 1100 fényév elég fika távolság. De már így is egyszerűen használhatatlanná teszi az egészet.


És ha beleástad magad a témába, biztosan hallottál már a sötét erdő effektusról. Az sem segít. Lehet, hogy te barátságos vagy, de ezt a másik nem tudja és fél tőled. Ahogy te is félsz tőle. Úgyhogy inkább nem akarjátok magatokra felhívni a figyelmet és a kommunikáció elmarad.


Az hogy itt grasszálnának, az nonszensz. Ahogy az is, hogy a Holdraszállásnak bármi köze is lenne a földönkívüliekhez. Mert oké, nem jártak ott emberek 72 óta... de holdjárók és műholdak igen, nem beszélve a halom távcsőről ami figyeli a Holdat. Nem kell ahhoz odamenni, hgoy tlaálj valamit.

dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit tekintünk életnek. Kémiai folyamatok minden égitesten zajlanak, a földi élet is a kémiai folyamatok egy (sajátságos) típusa. Ezért nem lehet arra sem egyértelmű választ adni, hogy a Földön mikor jelent meg az élet, mert ez is egy lassú folyamat eredménye.
dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én elképzelhetőnek tartom hogy vannak.

Itt sokan jönnek azzal hogy az univerzum nagy, de ettől még nem biztos hogy máshol is van élet. Valamint az is előfordulhat hogy mire egy civilizáció eléri a megfelelő szintet addigra a másik már rég kihal.


A kérdésekre:

1. Nem még nem láttam vagy tapasztaltam.


2. Erre válaszoltam az összefoglaló véleményben.


3. Figyelembe véve a távolságokat kizárt hogy találkozunk velük.


4. Ezt nem tudhatjuk. Igazából két véleményt is hallottam már. Az egyik az hogy ha erőszakosak lennének akkor kipusztítanák magukat mielőtt elérik az űrutazás fejlettségét.


A másik meg az hogyha nem lennének azok akkor nem tudták volna uralmuk alá hajtani a bolygót ahogyan azt mi is tettük.


5. Volt Holdraszállás 72-ben utoljára, összesen 7 emberes holdmisszió volt. A válasz egyszerű, az űrverseny után nagyot csökkent az érdeklődés és nagyon lecsökkent az erre szánt befektetés. Valamint amit lehetett azt letudták a Holdon, ezután már projektek kerültek előtérbe. De amúgy jelenleg dolgoznak egy újabb misszión. Látni azt láttak nagyjából amiket te is a képeken, nyílván szabad szemmel másabb. És igen, a politika is közrejátszott.

dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De ha a távolság miatt sose találkozhatunk velük akkor akkor a sok doku film,ufó észlelés mind csak paraszt vakítás,média trükk?
dec. 22. 09:38
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Azt mondtad tájékozott vagy a témában, erre most kevered az UFO-t a földönkívülivel?
dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!