Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Frilla.hu mennyire megbízható?

Frilla.hu mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

A Frilla.hu mennyire megbízható? Sehol sem találtam róla véleményeket.

Az már önmagában aggasztó, hogy telefonon egy termék 3.000 Ft-ért található, számítógépen megnézve, ugyanaz a termék 7.000 Ft-ért látható.

Viszont ha megbízhatóak, akkor még a drágább árért is megéri.



dec. 22. 00:17
 1/3 2*Sü ***** válasza:

1. vörös zászló:


Cégadatok: [link]


Ez egy szlovén cég. Már itt necces a dolog, mert gondot okozhat az esetleges reklamáció, vitarendezés, kommunikáció a céggel.


~ ~ ~


2. vörös zászló:


Nincs közösségi oldal. Egy laikus szemével nézve a fene tudja, hogy mióta létezik a cég, mi a véleménye az embereknek róluk.


~ ~ ~


3. vörös zászló:


Egy bolt árulhatja a saját gyártású termékeit. Egy bolt specializálódhat bizonyos termékekre. Meg lehet valami általános bolt, ami mindent is árul, de akkor nyilván ezeket nem ő gyártja. De akárhogy nézem, az azét gyanús, ha egy bolt zoknit is, elektromos kézifűrészt is, meg okosórát is árul. Illetve gyanússá onnantól válik, hogy ha árul okosórát, akkor valahol az lenne az elvárás, hogy áruljon sokfélét belőle, ismert márkákat is. Na a boltunk okosórából csak a mindenki által ismert WATCHLITE okosórát árulja (amiről viccet félretéve nem derül ki, hogy ez most egy terméknév vagy a gyártó neve). A kevesek által ismert Samsung vagy Apple cégek okosórái valahogy már nem fértek bele a kínálatba.


Még ha egy termékkategóriában lenne ilyen anomália, hogy nincs nagy választék és az sem ismert gyártók ismert termékei… De hogy kvázi bármelyik termékkategóriában?


Amúgy minden terméknek egy-, maximum kétszavas „neve” van. Olyan, hogy egy termék nevében, típusában szám vagy egyéb írásjel legyen (pl.: iPhone 14 Plus), vagy egy terméknek több altípusa legyen, olyan nincs… Olyan sincs, hogy fel lenne tüntetve a gyártó és a terméknév együtt (pl.: Samsung Galaxy S23+)


~ ~ ~


4. vörös zászló:


Kvázi minden gyanúsan olcsó.


~ ~ ~


További infók:


- A webshop úgy tűnik, noname kínai cuccokat árul – AliExpress és társai –, csak éppen mondjuk az AliExpress által biztosított garanciák, szolgáltatások nélkül.


- Nyilván a fentiek miatt nincs offline, élőben felkereshető bolt mögötte.


- Ugyanezzel a cégnévvel, címmel, adószámmal működik egy raklap domain név: vigoshop.hu, superzebra.hu, hu.soldius.com, toprabat.hu, hu.rubicum.com, hu.lovilion.com, stb… Az oldalak felépítése hasonló, csak a logó és a név változik (meg van, ahol a termékkínálat is, de a legtöbb ugyanarra a sablonra készült). Miért? Egy normális cég egyetlen nevet akarna felfuttatni. Ennyi különböző névnek, domainnek valószínű az az oka, hogy ha az egyiket tiltják vagy rossz híre keltődik, akkor még mindig ott van a másik pár tucat oldal, ami látszólag más, de mégis ugyanaz.


- Ahhoz képest, hogy egyik domain nevük alatti webshopban sincs pl. Facebook oldal megadva, ahhoz képest ezerrel hirdetnek Facebookon.


~ ~ ~


Anno belefutottam már a webshopjaikba. Akkor találtam olyan oldalt, ahol mindenféle vélemény volt róluk. Jellemzően nem a legjobb. Van, akinek nem volt problémája. Van, aki megkapta a terméket, csak éppen problémája van a minőségével vagy a leírásnak való megfeleléssel. Van, aki egyenesen olyan terméket kapott, ami nem működik. Van, aki hiányosan kapta meg a rendelését. Van, aki más terméket kapott, mint amit rendelt. Van, aki egyáltalán nem kapta meg a rendelését. Gyakori közös pont ezekben az, hogy probléma esetén a telefont nem igazán veszik fel, az emailre nem válaszolnak.


~ ~ ~


Gyanítom a cég úgy működik, hogy rendelt egy-két konténernyi random terméket, amit még az AliExpresshez hasonló oldalakon sem sikerült eladni, ezért kilóra vették meg olcsón. Ezt próbálják elsózni, de részben nem túl nagy odafigyeléssel és szorgalommal. Az sem baj, ha egy terméket nem tudnak leszállítani, mert elfogyott. Nem feltétlenül ez a fő cél, de belefér, küldenek mást, vagy nem küldenek semmit. Ez ellen azzal sem lehet jól védekezni, hogy utánvéttel rendelsz, hiszen ki ellenőrzi azt az átvételkor, hogy tényleg az van-e a csomagban, amit rendelt és az működik-e.


Tehát az egész egy hatalmas zsákbamacskának tűnik.

dec. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A kíváncsiság győzött, de szerencsére megjött a termék.


Nekem egy olyan termék kellett, ami esélytelen, hogy elromoljon, vagy hibásan érkezzen, úgyhogy a fő félelmem az volt, hogy nem érkezik meg.

Körülbelül féláron árulták, mint máshol, úgyhogy bevállaltam ezt a rizikót.

jan. 16. 05:13
 3/3 Tonil válasza:
Én sajnos rendeltem tőlük, de a kifizetés után derült ki, hogy egy egészen más, silány vacak dolgot küldtek. Átvertek.
márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!