Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit fizet egy könyvkiadó,e...

Mennyit fizet egy könyvkiadó,egy jól megírt könyvèrt? Nekem körülbelül mennyi lenne a bevétel?

Figyelt kérdés

dec. 31. 10:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Tegyük fel,10.000 eladott könyvvel,mennyire számíthatok?
dec. 31. 10:44
 2/10 Noren1989 ***** válasza:
dec. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
68%
Nem fogsz ennyit eladni
dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen,ilyesmire gondoltam én is.

Vajdasági vagyok.

Elkezdtem írni egy forgatókönyvet is,de nem tudom melyik lenne a jobb,hiszen kis városban élek,mégis sokan ismernek más városokban is,munkám miatt.

Nem tudom merre induljak,de nem hagy nyugodni,pár napja csak a történetek zajlanak le a fejemben

dec. 31. 10:59
 5/10 A kérdező kommentje:

New Line kiadó.

Az ismerős köröm ettől is több,akik ember számba tartanak.

Ennyi meglesz itt Vajdaságba.

Köszönöm.

Van még időm, egyenlőre a vázlatnál tartom.

Kellemes napot mindenkinek

dec. 31. 11:04
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Mondok én neked valamit.

Ha az motivál, hogy mennyit fogsz vele keresni, akkor nincs keresnivalód (érted, szójáték, nyelvi humor) ezen a pályán.

dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az motivál, hogy át adjam az embereknek amit gondolok/érzek egy adott dologgal kapcsolatban (amiről szólna a könyv,vagy forgatókönyv)
dec. 31. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar kiadókról teljes körképem nincs. Egy kisebb kiadóban dolgozom jó ideje. Arra ne számíts egyiknél se, hogy a lábaid elé omolnak, és milliós összegeket kínálnak neked.

A 2006-ban kezdődött válság máig hat. A vásárlókedvere negatívan hat a bajok egymásutánja. Ebben a rendszerben senki nem lehet biztos abban, hogy holnap is meg tud élni a pénzéből, de a Covid, a háborúk stb. miatt átalakult a piac. A papír alapú kiadványok ellen hat emellett a digitális világ egyre nagyobb térnyerése.

A kádári időkben erősen korlátozott volt, mi jelenhet meg, és nem csak a cenzúra volt a gát. Egyszerűen lassú, nehézkes volt az egész.

Viszont akkoriban a tévéújság kb. 750 ezer példányban jelent meg, a Nők Lapja is. Könyveknél nem volt ritka a 30-40 ezer eladott (!) példány.

Ma bárki kiadhat bármit (nagyon korlátozott az, amit nem). Ennek következménye kettő: rengetegféle periodika és könyv jelenik meg. A vásárlók száma nem több, egy-egy kiadvány kisebb példányszámban fogy el. Esetünkben már a 300 eladott példánynak örülni kell. Szerzőink legfeljebb arra számíthatnak, hogy 2-3 év alatt visszajön az az összeg, amit kifizettek.

Nálunk az az általános, hogy az előkészítés 100%-át, a nyomdaköltség felét előre ki kell fizetnie.

De ne gondold, hogy a „nagyoknál” sokkal jobb a helyzet. Egy részük csődbe is ment, de a megmaradtak és folyamatosan küzdenek a létezésükért.

A legeslegtöbb, amire egy ismert (!) és sikeres író számíthat, az az, hogy a kiadó beszáll a költségekbe. De persze a bevételen is osztozik a szerzővel.

Névtelen kezdő esetében ez szinte kizárt.

A helyzetet rontja az is, hogy a könyvesboltok csak bizományban vesznek át könyveket. Azaz az eladás szerint fizetnek. A bolti ár 50-60% az övék. Tehát, ha van egy 10 000 Ft-os könyv, abból 4-5 ezer az, amit megkap a kiadó, abból jön le a kiadás, és a maradékot kapod meg te.

A drágaság oka nem a sokat emlegetett papír, hanem az alacsony példányszám.

Én magam az előkészítést végzem, tervezőszerkesztőként. Van beíróra és korrektorra is. A mi munkánk mennyisége nem függ a példányszámtól. Ha egyetlen könyv készül, vagy egymillió, az a rész állandó.

Legyen mondjuk hármunk munkája együtt 100 000 Ft. Ha egy darab készül, akkor arra az egyre terhelődik rá. Ha 100 000 darab könyvet nyomtatnak, akkor egy könyvre 1 forint esik. A nyomdaköltség az, ami kb. arányos a példányszámmal.

Sok vázlatba beleolvasok itt, amit mutatnak a kérdezők. A legtöbbje olyan, hogy ha a kiadásban közre is működnénk, a cég neve nem kerülne az impresszumba, mert olyan mértékben vállalhatatlan.

dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy könyv és forgatókönyv 2 különböző dolog. Másrészről ennyit nem fogsz eladni, főként ha amatőr, első könyves író vagy, szóval ha ebből akarsz megélni, akkor mindenképp legyen egy B opciód.
jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Ez a szerződéstől függ.

Ha olyan kiadónak küldöd, amely a szerzőiből termel profitot, akkor az alap, hogy 1-2 millió forintért kiadják, nem nagy példányszámmal, így viszont a bevétel nagy része (vagy talán egésze, ennyire mélyen nem ismerem) téged illet.

Vagy ha bevételekből profitáló kiadót keresel, akkor kiadják ingyen, de akkor egyrészt nagyon-nagyon megválogatják (hacsak nem vagy fel nem fedezett mestermű-író, nehezebb dolgod lesz) mit adnak ki, másrészt, elég kis rész illet téged a bevételből.

Ott van a harmadik helyzet is, amikor megvásárolják tőled a könyvet, de akkor az bevételből semmit nem kapsz, hisz a kiadónak jut minden jog.

jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!