Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van még a mai világban értelme...

Van még a mai világban értelme vagy létjogosultsága annak a kijelentésnek,hogy jövőállót szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés
Csak sokszor telefonoknál,pc-nél vagy egyéb használati tárgynál olvasom,hogy jövőálló legyen közben meg egyre gyorsabban dobjuk el a cuccainkat.

jan. 1. 22:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

A jövőt állóság pont ugyanúgy relatív, szubjektív fogalom, mint az hogy jó, gyors, megbízható, jó ár érték arányú és a társai.


Aki jövőt állót akar (ki nem?) annak valószínűleg olyan tanácsokat adnak, amivel a legtöbb esélye van rá, hogy minél tovább kitartson a gépe és a benne levő technológia.

Persze ahogy a kérdésed is sugallja, egyre nagyobb a kockázat benne, hogy ez nem lesz olyan nagyon hosszú távú jövőt állóság. Erre ilyenkor érdemes is felhívni a figyelmét, hogy az a jövő valószínűleg csak 1-2 év lesz így is.

Viszont valószínűleg még így is jövőt állóbb lesz a választása, mint akkor, ha egy annál kevésé jövőbe mutató technológiákat használó gépet vesz, amik már jövőre sem lesznek mondjuk bővíthetőek, vagy ha igen, akkor sem olyan kedvező lehetőségekkel.


Szerintem ezzel a jelenséggel sokkal inkább az a gond, hogy hozzá nem értő kér tanácsot anélkül, hogy meg akarná ismerni a tanácsok mögött húzódó ismeretanyagot. Vagyis oldják meg a problémáját anélkül, hogy neki értenie kéne, mit miért. Viszont így sokkal esélyesebb, hogy később becsapva érzi magát, mert ő lehet, hogy 10-20 évre gondolt volna jövőt állóság alatt és neki senki nem mondta, hogy ez csak 1-2 évet jelent majd. De hát ő volt az, aki nem akarta megszerezni a tudást, ami a problémája megértéséhez szükséges lett volna.


Ez a legfőbb gond az ilyen fórumos segítség kérésekkel.


A jövőt állósággal meg két probléma van.

Az egyik a tech cégek mohósága, illetve a folyamatos fogyasztásra épült világgazdasági berendezkedés.

Folyamatosan ki kell hozni az új dolgokat, hogy minél több mindent le akarjanak az emberek cserélni, mert a cégek abból élnek, hogy eladják a kacatjaikat. Ha jövőt állóak lennének a dolgok, akkor nem kéne új dolgokat venni senkinek. Csak ha nem vennének termékeket tőlük, akkor a tech cégek tönkremennének, a dolgozóik munka nélkül maradnának, a gazdaság összedőlne.

Elég lehetne csak részegységeket (processzor, videókártya) lecserélni, a csatlakozó alkatrészeket (alaplap, foglalatok, stb) nem. De ebben az esetben is jelentősen csökkenne a tech cégek forgalma és bevétele. Nem nullázódna le, mert bizonyos dolgokat még cserélgetnének az emberek, de így sem mindent.


A másik probléma a technikai fejlődés szükségletei. A régebbi technológiák behatárolják, hogy meddig használható valami. Amire a 10 éves technológiával még elég volt az akkori eszközök sávszélessége, teljesítménye az a ma már elérhető sokkal komolyabb lehetőségekhez szűk keresztmetszetet jelent. Ha a jövőt állóság érdekében nem cserélnénk le a Cat2 kábelt Cat6-ra, az USB1 csatlakozót USB4-re, a SATA1-et SATA3-ra, a 3G-t 5G-re, stb, akkor lenne jövőt állóság, csak érdemi fejlődés nem.

Bizonyos mértékben működhet(ne?) hogy előre gondolkodnak a fejlesztők és már eleve olyan csatlakozásokat, csatoló felületeket, egyebeket terveznének, amiken nem csak a ma még elégséges adatmennyiség képes átpréselődni, hanem a következő két fejlődési lépcsőre is elég lehet majd. Csak ehhez minden esetben tudni kéne, hogy mi lesz majd a következő két lépcső. Ezt viszont nem mindig lehet előre látni. Főleg a mai tempójú fejlődés mellett. Szóval még ha valahol próbálnak is előre túlméretezni és jövőt állóságra törekedni, akkor is nagyon könnyen előfordulhat, hogy nagyobb léptékben sikerül a következő fejlődési lépcsőben előre lépni, mint amennyire előre tudtak gondolkodni és fejleszteni.


Mondjuk a felhasználó bármikor dönthet úgy, hogy számára a jövőt állóság nem azt jelenti, hogy 10 év múlva is a legmodernebbnek számíthasson a gépe, hanem hogy beéri a mai eszközével 10 évig, mert amit ma kiszolgál a gépe, ahhoz 10 év múlva sem lesz szüksége komolyabb gépre. Az iparban pont így szokták inkább a jövőt állóságot biztosítani. Nagyon sok ipari rendszer ósdinak számító gépeken fut a mai napig, mert minek kéne Win95-nél frissebb rendszert használniuk, ha a feladat ma is ugyanaz, mint amit 95-ben csinált ugyanaz a gép?


Mert ugye a jövőt állóság szubjektív. Nem feltétlenül ugyanazt jelenti egy játékos számára, aki a legújabb játékokkal akar mindig játszani, mint az ipari felhasználónak, aki 10 év múlva is ugyanazt az egy dolgot bízza majd a gépre, amit 10 éve is csinált az a gép...

jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

21/


Szerintem pont ez a gondolkodás az emberekkel a baj amit itt leírtál mert tönkre mennének meg nem lenne munka bla bla bla.Mindent meg lehet oldani csak akarni kell de az emberekbe mivel fogyasztói társadalom van mást programoztak így a pénz jelentős szerepe nélkül már el sem tudják képzelni az életet ergo mehetnek rabszolgának.Mindenki a fejlődéssel jön,hogy így meg úgy kell de látszik,hogy az emberek agymosottak mert a fejlődést is meg lehetne oldani máshogy és más tempóban.Sokszor nincs is nagy fejlődés csak változtatnak valamit de olyan hatalmasat nem változik semmi ellenben az emberekkel elhitetik,hogy meg kell venned mert ez jobb és gyorsabb közben meg tudnak manipulálni szoftverekkel és egyéb dolgokkal,hogy úgy érezd ez tényleg kell neked és tényleg hatalmas ugrás ami nem igaz.Viszont én vitázni nem akarok senkivel sem mert én így gondolom más meg máshogy ezért mivel úgy sem értünk egyet szerintem hagyjuk is a dolgot.

jan. 4. 21:59
 23/26 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, #22, hogy tőled csak annyit hallunk, hogy mi a baj, meg hogy lehet ezt másképp is, meg ez rossz, az szar.

Azt viszont nem mondod el, mi lenne a megoldás.

Így könnyű.

Én is elmondom bátran, hogy szar a kapitalizmus, szar a benzine, szar a dízel, szar az elektromos, szar az atomerőmű, szar a szénerőmű, szar a szélenergia, szar a napenergia.

Oké, de akkor mi a megoldás?

Mert csak fikázással nem érünk semmit.

Hol változtatnál?

Mi az elképzelés, a nagy ötlet, akarom mondani a Nagy Ötlet?

Az ultimate válasz az élet, a világmindenség meg minden kérdésére?

jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#22 Egyrészt írtam is a #21-ben, hogy vannak olyan helyek, ahol nem cserélgetnek gépeket, mert minek? Persze, hogy lehetne máshogy. Senki nem kötelez rá senkit, hogy mindig a legújabb játékkal játsszon és megvegye, a legújabb, leggyorsabb, legmenőbb gépeket. Mutass példát, használd minél tovább a régi géped! Ha senki nem venné meg az újabb, gyorsabb menőbb gépet, azzal le lehetne szoktatni a gyártókat róla, hogy mindig újítsanak. Biztos, hogy csak a gyártók a hibásak benne, hogy folyton cserélgetik az emberek a gépeiket?

Persze, mert ők dobják piacra az újabb, gyorsabb, jobb gépeket, meg ők paktálnak le a szoftver gyártókkal, hogy az újabb játékok csak az újabb, gyorsabb, jobb gépeken fussanak. (Biztos, hogy ez lepaktálás kérdése és nem csak arról van szó, hogy a jobb eladhatóság érdekében próbálnak minél jobb teljesítményt kihasználó játékokat csinálni, emiatt meg kellenek alájuk a jobb gépek is?)


Másrészt én egyáltalán nem felmentésként írtam, hogy eladás nélkül nem lenne bevétel és csődbe mennének a cégek. Nem tudom, hogy jutottál arra a következtetésre, hogy a cégek kapzsiságát én felmentésként írtam.


"Sokszor nincs is nagy fejlődés csak változtatnak valamit de olyan hatalmasat nem változik semmi"


És az ilyen bejelentéseknél rögtön megy is a sírás az összes fórumon, hogy "csak ennyi fejlesztés"? Megy a hiszti, hogy emiatt a fejlesztés miatt nem érdemes lecserélni a telefont, laptopot, fényképezőgépet, akármit.

Nem feltétlenül biztos, hogy minden esetben (csak és kizárólag) a cégek gerjesztik ezt az igényt, hogy mindent folton lecseréljünk.

Maguk az emberek is folyton villogni akarnak egymásnak az egyre jobb és újabb kacatokkal és követelik is az egyre nagyobb, komolyabb fejlesztéseket. Te magad is negatívumként írod, hogy nem változik sok minden. Miért is kéne sok mindennek változnia? Miért ne lehetne az a célja egy ráncfelvarrásnyi modell frissítésnek a gyártó részéről, hogy akinek muszáj újat vennie, mert elhagyta, ellopták, tönkrement, annak egy hangyányival már jobb gép jusson. Akinek meg a régebbi gépe tökéletesen működik és semmi baja nincs, az használja tovább, amíg még működik és megfelel az igényeknek is.

Csak ugye a piaci versenyben nem csak egy gyártó vesz részt. Így a fejlesztések tempóját sem csak egy gyártó és az ő vásárlói mohósága diktálja, hanem a verseny is. Ha A konkurenciája, B cég jobbal jön ki, hogy többet tudjon eladni és el tudja hódítani az A gyártó vevőit. Ekkor A gyártó kénytelen tartani a versenyt B gyártóval (meg a többiekkel is).


Nem mentem fel őket, nem mondom, hogy jó ez így. Vacak, hogy így működik a rendszer. De attól még így működik.


"Látszik, hogy az emberek agymosottak mert a fejlődést is meg lehetne oldani máshogy és más tempóban."


Tényleg? Mesélj, hogyan? Miként veszed rá az embereket, akik fintorognak, hogy nincs elég fejlődés, pedig ők jobb és újabb kütyüket akarnak venni, de mégse vegyenek folyton újat és használják tovább a régieket? És hogyan gyömöszölöd bele az általad is elvárt folyamatos fejlődést abba, hogy mégse kelljen cserélgetni az eszközöket és azok ne avuljanak el?


Na meg hogyan oldod meg azt a gazdasági problémát, hogy ha nem vesznek új termékeket az emberek, akkor nincs bevétele a gyárnak, nem pörög az üzlet és megszűnnek a gyárak és a munkahelyek?


Nem mondtam egy szóval sem, hogy ez jó hogy így van, meg sajnálni kellene bárkit. Nem mentegetek senkit. Tényeket állapítok meg, hogy a világ így működik. Nem kell szeretni, de ettől még így van.

Teljesen igazad van benne, hogy változtatni kellene, mert ez így nem jó. Csak ez messze nem ilyen egyszerű, hogy egy fórumra kiböfögöd, hogy változtatni kell és hirtelen minden megváltozik.


Szóval ha te annyira ügyes vagy és tudod a tuti megoldást, akkor miért nem csinálsz egy piacvezető informatikai céget, ami képes egyszerre lenyomni a piacot most működtető cégeket, hiszen képes vagy jobb termékeket csinálni, mint ők és egyúttal a vásárlói szokásokat, igényeket is átalakítani, hogy megreformáld a világgazdaság működését? Ha te minden probléma megoldásával ennyire tisztában vagy, akkor miért itt osztod az észt ahelyett, hogy a szilícium völgyben csinálnál reformokat.


Könnyű egy fotelből a neten osztani az észt, de az okoskodás elég hamar megbukik, amint a gyakorlatban szembe találkozik a valósággal.


De mint mondtam, teljesen egyetértek veled. Nem kell folyton új gépet venni, senki nem kényszerít rá. Nem kell folyton új funkciókért, nagyobb teljesítményért áhítozni. Lehet azokat a régebbi gépeket sokkal tovább is használni.


"szerintem hagyjuk is a dolgot"


Ilyen gyorsan feladtad a világmegváltást?

jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

24/


Isten igazán erre már bármit is felesleges írni mert én leírok valamit te meg látod máshogy,úgy sem vergődünk zöld ágra.Én tudom,hogy lehetne másképp is az emberekbe meg már azt égették bele ami jelenleg van és csak ezt tudják szajkózni meg csinálni.Mostanában kitaláltam magamnak egy új filozófiát,hogy minek beszéljek emberekkel dolgokról vagy minek kérdezgessek véleményt hisz mindenkinek más meglátása van a végén meg úgy sem jut dűlőre az ember szóval jobb ha magamra hallgatok mert ahány ember akár lehet annyi féle vélemény is.


Amit meg írsz a csináljak ilyen meg olyan céget meg a szilícium völgyben osszam az észt azt is értelmetlen lenne mert én nem a jelenlegi világban gondolkodom amiben most te is vergődsz és megpróbálsz most is írásban lenyomni és felül kerekedni mert te megmondtad a tutit...

febr. 23. 13:18
 26/26 anonim ***** válasza:

Viszont még mindig, majd' három hónap elteltével sem írtad le, mi is lenne szerinted a helyes, követendő út.

Panaszkodsz mindenre és mindenkire, mindenről egyből megmondod hogy nem jó, mindig mindenki más, aki nem egy véleményen van veled automatikusan ellenséged, rosszat akar neked - de még egy épkézláb javaslatod sem volt.

Semmi.

Nulla.

Fikázod az embereket és az emberiséget, kijelentesz olyan dolgokat amik nem bizonyíthatóak, majd megsértődsz az egész világra.

Ez gyerekes, ez nem alkalmas érdemi vitára.

Olyan vagy mint egy erikkártmen, aki toporzékol és sír és hisztizik és nyafog, de nem hajlandó gondolkodni az istenért se.

Nem azért nem jutsz dűlőre másokkal mert mindenkinek más véleménye van, hanem mert te csak csökönyösen ismételgeted a magad véleményét, és nem vagy hajlandó érdemben foglalkozni másokéval.

febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!