Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kormányhivatal segítségével...

Kormányhivatal segítségével polgár keresése és kapcsolatfelvétel?

Figyelt kérdés
Kormányhivatal népességnyilvántartással foglalkozó osztálya név, születési idő és anyja neve adatok megadásával rá tud keresni bármely polgár aktuális lakcímére a lakcím nyilvántartásban. Adatot nem adhatnak ki GDPR miatt, de 3500 Forint illeték befizetése esetén felkereshetik a személyt. Levélben üzenetet is tud továbbítani a hivatal. Egy gyerekkori barátom próbálom így keresni. Az általam írt levelet elvileg a hivatal adja fel postán. Visszajelzést semmiről nem kapok a hivatal részéről, hogy feladták-e a levelet, de még azt sem tudom meg, hogy megkapta-e. Aki próbált már ilyen kapcsolatfelvételt és sikerrel járt, esetleg tudja-e, hogy a hivatal milyen gyorsan intézte az ügyet? December 19. voltam a hivatalban, befizettem az összeget és a levelet is átadtam az ügyintézőnek. Nem mondott dátumot, hanem csak annyit, hogy “majd megkapja”, nem igazán volt segítőkész sajnos. Már megkaphatta a levelem? Köszönöm a segítséget.

jan. 3. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dec 19 óta nem sok munkanap volt, mert közigazgatási szünet is volt a 2 ünnep között. Majd kapsz egy határozatot a népességnyilvántartótól, elküldhető-e a leveled. Utána lehet izgulni, mert onnan már a barátodon múlik minden.
jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a választ. Én úgy gondoltam a hivatal aznap vagy másnap csak címzi a levelet és el is küldi, mindössze iktatást említett az ügyintéző, határozatról nem volt szó. Nincs a levelében semmi furcsa, leírtam ki vagyok, miért keresem és az elérhetőségeim. A határozatnak már nagyon örülnék, mert legalább tudnám, hogy biztosan el lett küldve, történt valami és már csak várni kell. Az ilyen folyamat minden esetben végigmegy? A keresett személy biztosan megkapja a megkeresést és utána csak rajta múlik minden?
jan. 3. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtalálják, akkor neki megadják a kereső nevét és eléthetőségét.

Ha nem találják, vagy nem kíván kapcsolatba lépni, akkor a keresés sikertelen visszajelzést kapsz. Azaz nem fogod tudni, hogy a kettő közül melyik.

A hivatalban nem dolgoztak most. Várj türelemmel.

jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!