Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A műszakvezető megfigyelhet...

A műszakvezető megfigyelhet engem kamerán munka közben? /akár csak egy percig/

Figyelt kérdés

Új munkahelyemen (drogéria) kasszazas kozben a zsebemben volt a telom. Mivel sehol nem láttam orat, néha elohuztam, csak amig megneztem az időt. Nap végén mondta a muszakvezeto, hogy nem teszunk el borravalot. Mert pont az orszobaban volt es latta kameran h a zsebemben matatok, csak nem latszott tisztan, mit. Mondtam, h csak a telomat, nemtudom elhitte-e.

Előző munkahelyemrol ugy tudom, megfigyelni nem szabad, csak visszanezni, ha rendorsegi ugy van.

Joguk van ehhez? Kellemetlen lenne egesz napi megfigyeles alatt dolgozni..



jan. 5. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

A nagyobb áruházakban is élőképen nézi a biztonsági személyzet a lopást, különben rajtakapni sem lehetne a tolvajokat a helyszínen.

A megfigyelés a munkavégzésre nem irányulhat, de ugyanaz a kamera ami vagyonvédelmi okból a kasszát veszi, nyilván kénytelen a közvetlenül mellette álló dolgozót is felvenni. Te pedig nagy valószínűséggel aláírtad a munkaszerződésben a kamerázás tényét, hiszen ha megtagadnád akkor a szerződés sem jöhetne létre.


Ott szúrta el a műszakvezető, hogy felfedte a jogszerűtlen felhasználást. De ennyivel még nem tudsz mit kezdeni, sem bizonyítani. Ha jelented a hatóságnak hogy ez történt, úgyis a vagyonvédelmi célra fogják fogni, amit szabad csinálni.

jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Jogszerű, az itt olvashatóak szerint:

[link]

jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
1. [link]
jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Persze. Hiszen főnököd, és ha a vállalkozás/hely is az övé, akkor méginkább.

Emellett a szerződésben is biztos szerepel a kamera, mint tényező.


Nagyon sok dolgozó nyúl le kisebb nagyobb dolgokat a munkát adójától sajnos és a gyanús dolgok megjegyzése/megbeszélése alap.


Amennyiben tisztában vagy a kamera jelenlétével s tudod a dolgokat, csak javasolni tudom, hogy tudatosabban legyél jelen.


Pl ha zsebedből veszed ki a telefont igazódj úgy hogy jól kivehető legyen a felvételen.

Ám a legegyszerűbb. Pulton hagyod vagy ha van nálatok is kis polcos termékbemutató rész oda a termékek mögé magad felől oda rakod telót.

Anno herbáliában én is oda raktam. Alapon se vagyok zsebeket használó típus.


Ha a te vállalkozásod, pénzed lenne a téma biztos benned is lenne egy ilyen gyanú.

Ne legyünk álszentek.


Picit fordítva is lehet gondolkodni, nem csak egy aspektusból és megérti az ember ezen dolgokat.


Azt se feledd: felettesként se kellemes felhozni ezt a témát, ha gyanakszunk valamire/valakire. Az más kérdés, hogy ki milyen személyiség s hogyan teszi ezt.


Lehet korrekten, de akár bunkón is. Persze most 2 szélsőséget írtam.


Mindegy, hogy néz vagy utólag néz vagy csak épp rádnéz. A tényen nem változtat.


A biztonsági őr is folyamat monitorozza az aktuális felvételeket.


Annak kellemetlen a megfigyelés, akinek önproblémái vannak vagy/és van rejtegetni valója.

Gond nélkül dolgoztam kamerák előtt, sőt nekünk itthon is vannak kameráink a házban. Emellett videózni szoktam a hobbijaimat.


S ne feledd, aláírtál egy szerződést. Igaz, sokan nem olvassák el.

Nekem mimdegyik kamerával ellátott munkahelyemmel való szerződésben ott volt feketén fehéren. Ergo, az aláírással tudomásul vetted ezen jogok, szabályok létezését s elfogadtad, mint munkakörülmények egyik feltételeként.

jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Persze, értem, hogy muszáj figyelniük a gyanús dolgokra, és alá is írtam, hogy kamera, csak azt nem tudtam, hogy állandó jelleggel is figyelhetnek-e rajta.

A vezető korrekten adta elő nekem a dolgot, elmondta, hol tudok majd időt nézni legközelebb. Szóval ezután nem nyúlok majd a zsebembe semmiért, hogy ne legyen gyanús.

Talán onertekelesi gond/talán nem: minden rejtegetni való nélkül, nem esik jól, ha allandoan figyel valaki eloben/kameran.😅

jan. 5. 13:29
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs itt semmi önértékelési probléma. Elég gáz, ha azért szólnak, mert valaki matat a zsebében és azért nem nézhet rá a telefonjára, mert nem látszik jól a kamerán. Oké, elmondja, hogy pénzt nem tesszük el, ezzel ismerteti a vállalati kultúrát, de mi az, hogy megmutatja hol lehet megnézni az időt legközelebb?
jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azert mutatta meg, mert telefont nem szabad használni.
jan. 5. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem?
jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért az zseniális, hogy 40%-os barátunk a jogszabályra is tud pirosat nyomni.


Igaz régebben volt, de apám egykori munkahelyén azért cserélték le a megfigyelő rendszert színesre, és azért adtak osztályonként eltérő színű munkaköpenyt, hogy azt is meg tudják lesni, ki merre kóricál az üzemen belül.

jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!