Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezek a könyvek jó könyvek?...

Ezek a könyvek jó könyvek? vagy nem ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Boszorkányiskola by Schmidtné Holló Erzsébet

Bűbájoskönyv by Kiss Judit Ágnes

Boszorkánypraktikák by Eileen Holland

Boszorkányok ​megtalált varázskönyve by Lidia Pradas

​Boszorkányság nagykönyve by Raymond Buckland



jan. 6. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A boszorkányiskola már a nevéből látszik hog valami new age marhaság, a boszorkányok megtalált varázskönyve is.

A bűbájoskönyv inkább egy baboba gyűjtemény elbeszélés, élvezetes, de nem gyakorlati okkultot ír le.

Raymond Buckland könyveit ajánlom mert neki azért van neve a régóta okkulttal foglalkozó körökben.

A boszorkánypraktikákról még nem hallottam. Annyira nem hatásvadász a címe hogy kapásból érződjön hogy most béna-e. Ha komolyan akarsz foglalkozni okkulttal akkor Buckland kötelező, a többi meg opcionális. A bűbájoskönyv nekem megvan, inkább szórakoztattó irodalom mint ismeretterjesztő. Nekem tetszik

jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Buckland nem volt híres arról, hogy komolyan vette volna ezeket a dolgokat, így a könyveiben elég sok hibás információ van.


Buckland elég nevetséges figura.

Ugye a Gardneriánus Wicca elvileg angolszász gyökerekre épít, de mivel Buckland azt mondta, hogy az ő ősei szászok voltak ezért megalapította a seax wiccát. Majd késöbb azzal jött elő, hogy skót ősei voltak és kitalálta a skót wiccát (szerinte ez volt a piktek ősvallása). Majd később kiadott egy cigány jóslással foglalkozó könyvet, hiszen neki a nagymamája egy cigány vajákos volt.

Tehát magyarán úgy akarta hitelesnek beállítani a könyveibe írt dolgokat, hogy elmondja hogy neki ilyen meg olyan ősei voltak.


Amiről híres, az az hogy elősegítette a neowicca kialakulását (pl. ő találta ki az önavatást).

jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!