Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy aiwa hangszóróm még...

Van egy aiwa hangszóróm még másfél év garancia: leszedtem a tefonra egy Bluetooth eszköz aksimérő appot. Ha tényleg nem tudom 65% fölé tölteni, elég indok a garanciális javításhoz?

Figyelt kérdés
A 8 órás üzemidőt ígérő hangfal 2 óra alatt lemerül, valami nem jó: aksi vagy töltő? Ha a töltő, akkor elég csak töltőt cseréltetnem? Ha szervizeltetem és hibátlan diagnózist kap, akkor perkálhatok 10 ezret a vizsga plusz fuvar díjért!? Mit tegyek?

#hiba #bluetooth hangszóró #hiba bizonyítása
jan. 7. 18:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem egyforma minden adapter feszültsége. Már pedig ha ez az ára, meg fogom reszkirozni másik adapterrel is, hátha feltölt. A vételekor adatot adapter nem márka azonos, minimum adhatnak egy gyári ( AIWA) adaptert, nem. De az is jó ha ezresért hoznak adaptert, és ha továbbra is rossz akkor már megjavítják, vagy cserélik a zenegépet.
jan. 7. 18:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Új korában is csak 2 órát tudott?

A 8 órás üzemidő csak optimális esetben van meg.

Akkumulátorokra általában korlátozott időben a garancia.

jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"leszedtem a tefonra egy Bluetooth eszköz aksimérő appot. Ha tényleg nem tudom 65% fölé tölteni, elég indok a garanciális javításhoz?"

Ismeretlen, idegen app nem mérvadó. Mi van ha hibásan mér? Hogyan lehetsz biztos benne hogy helyes értéket mutat?


"A 8 órás üzemidőt ígérő hangfal 2 óra alatt lemerül"

Ez önmagában elég ahhoz, hogy felvedd a kapcsolatot a márkaszervizzel vagy az eladóval meghibásodás gyanúja miatt.


"valami nem jó: aksi vagy töltő"

Ezt megállapítani nem a te feladatod.


"Ha a töltő, akkor elég csak töltőt cseréltetnem?"

Majd a szakszerviz eldönti, mi a hibás és mit kell mindenképpen cserélni, a nagyker és/vagy a viszonteladó pedig eldönti, hogy mit ér meg neki cserélni (töltőt, alkatrészt, fődarabot, komplett terméket), vagy javíttatni.


"Ha szervizeltetem és hibátlan diagnózist kap, akkor perkálhatok 10 ezret a vizsga plusz fuvar díjért!?"

Ha garanciás akkor nem te döntöd el, mit és hova küldesz. Felveszed a kapcsolatot az illetékessel és elmondod a panaszodat, a többit pedig ők fogják ismertetni.


"Nem értem miért nem egyforma minden adapter feszültsége."

Nem mindegy? Csak. Sok töltőnél nem csak a feszültség számít, hanem az elektronika is, ami kommunikál a készülékkel, amit tölt. Másik válasz, hogy azért, hogy meg kelljen venned azt is. Egyik gyártó sem a szeretetszolgálat, ott próbálnak hasznot csinálni, ahol bírnak.


"Már pedig ha ez az ára, meg fogom reszkirozni másik adapterrel is, hátha feltölt."

Amivel azt is kockáztatod, hogy tönkreteszed a készüléket vagy az aksit, amit aztán a márkaszerviz egyből felismer, és így buktad a garanciát.


"A vételekor adatot adapter nem márka azonos, minimum adhatnak egy gyári ( AIWA) adaptert"

Megkockáztatom, hogy az AIWA egyáltalán nem gyárt adaptert.

jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!